2 Yıllık Grafik Tasarım Okunur Mu ?

Hasan_Erkan

Kilopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu yıl üniversiteye hazırlanıyorum ve aklımda da bu bölüm var. Grafik tasarım (Bilgisayar destekli animasyon tasarımı vs.) 2 yıllık olanını okursam bir faydası olur mu ? İş imkanları nasıl ? Zor veya sıkıcı yönleri var mı ? Varsa neler ? Tavsiyeleriniz nelerdir ? Ve ayrıca Kütahya'da okumayı düşünüyorum önerir misiniz ?
İyi düzeyde kullandığım programlar;

Adobe Photoshop
Adobe Fireworks
Paint.NET
KeyShot 5
ZanonzaModeller 3

2 yıllık okuyabileceğin teknoloji ile ilgili alanların hepsinde gittiğin okul popüleritesi yüksek etiket olan isimler değilse tamamen kendini geliştirmene baglı olarak değişir.

Örneğin İTÜ'de okursan hangi bölüme bakılmaksızın daha kolay iş bulabilirsin. Fakat başka bir şehirin başka bir okulunda okursan zaten ders verdikleri yok sen sadece ne biliyorsan araştırıp öğrenmen kendini geliştirmen gerekirse yarışmalara katılman gerekiyor. :) Bu demek değildir ki İTÜ de vs ders veriyorlar temel olarak örneğin adobe photshop nasıl açılır ilk ders son dersinde bir hayvanın göz rengini değiştirmek en iyi ihtimal illustr.. logo vs yaparsın ki lisede yapıyorduk biz bunları.

Kısacası teknoloji ile alakalı her bölümde sürekli araştırmacı kendini geliştiren bir yapın olmalı zaten Türkiye'de 10 kişiden 8i teknoloji konusunda bilgisini paylaşmaz.

@Sercans Yorumunuz için teşekkür ederim. :) Aynen ben de şuan lisede okuyorum ve grafik tasarım dersi alıyorum, zannediyorum ki sınıfımdaki arkadaşlarıma göre kat ve kat daha üstünüm bu konuda görsel zeka ve hayal gücü vs. Dediğiniz gibi herşey kendini geliştirmekte. ;)

Teknoloji ile alakalı bölümler kendini yetiştirmene bağlı. Bu alan güzel bir alan ama kendini eğitmen gerek. Çalışır ve kendini eğitir isen okuduğuna değer. Başarılar dilerim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı