2 yıllık taahhüt 1 yıl geçtikten sonra bozulabilir mi?

Naqlov

Decapat
Daha fazla  
Açıklama: Bir süredir Türk Telekom'da mahsur kalmış bulunmaktayım, internet hızım da çok düşük TurkNet'e geçiş yapmak istiyorum ama daha 1 yıllık taahhüdüm var. İnternette 1 yılı geçen taahhütlerden cezasız cayabileceğime dair bir haber okudum. Bu ne kadar doğrudur, Türk Telekom'da ne kadar geçerlidir ve bana daha sonradan bir borç çıkarmayacaklarından emin olabilir miyiz?

Haber: 'Kanun tüketiciden yana ama...' Taahhütlü satışlarda cayma hakkı var mı? | 6 SORU 6 YANIT

16-17-18 maddeye istinaden THH kararı ile hizmet vermemesi durumunda iptal edebilirsiniz demişti ilçe kaymakamlıkta sorduğumda THH yetkilisi.

O haberler gerçeği yansıtmıyor hocam. Yani yansıtıyor ama yansıtmıyor. Kısaca açıklayayım sonra aşağıya bir link bırakacağım detayını merak eden orayı okur.
Şimdi mesela siz taahhütlü bir internete 100 lira ödüyorsunuz ya. Aslında paketinizin çıplak fiyatı 100 lira değil. İndirimsiz fiyatı atıyorum 150 lira. Siz taahhüt verdiğiniz için firma size aylık 50 lira indirim uygulamış oluyor. Taahhüt süresi bitmeden ayrılmak isterseniz de o indirimleri geri istiyor. Kanunen bu indirimleri geri isteme hakları var. (Aşağıda linkini verdiğim konuda bütün bunları resmi kaynaklarla anlattım.)
Yani özetle cayma bedeli değil de indirim bedeli istiyorlar. Taahhüt ister 1 yıllık olsun ister 2 yıllık olsun değişen bir şey yok. İndirim bedelini her türlü isteyebiliyorlar. Hâl böyle olunca da taahhüt bozumunda illa bir bedel ödemek gerekiyor. Ha çok nadir örnekler gördüm indirim bedelini ödeyip mahkeme kararıyla geri alan. Ama dediğim gibi bunlar çok azınlıkta. Bu riske girmeye değer diyorsanız siz bilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı