2 yıllık üniversite bitiminde YKS'ye girince OBP puanı kırılır mı?

bursali

Hectopat
Yer
Bursa
En son girdiğimde zaten kırık OBP ile girmiştim bu yüzden iyi bir sıralama yapamamıştım. Bu sene üniversite ikinci yani son senem ve tekrar YKS'ye girmek ve daha iyi bir sıralama yapmak istiyorum.

Bu sene yine kırık OBP puanıyla mı gireceğim ya da silinecek mi veya normal haline mi dönecek? Çünkü OBP'nin %50'ye düşmesi olayı sadece bir sene geçerli oluyormuş diye duymuştum ama emin olamadım. Bilen biri cevaplarsa sevinirim.

2 yıl önce girip kazanmışsınız yani kırılmaz. 2022'de YKS'ye girdiniz ve yerleştiniz diyelim, 2023 yılı YKS'de kırılır. 2024 yılı YKS'de kırılmaz.
Bir de bu sene stajım olacakmış bir ay boyunca. Emin değilim ama yazın yapılacak sanırım. Sınava girmeme veya tekrardan üniversiteye gitmeme engel oluşturacak bir durum olur mu bu? Çünkü diplomayı da geç alacağım sanırım.

Bir de bu sene stajım olacakmış bir ay boyunca. Emin değilim ama yazın yapılacak sanırım. Sınava girmeme veya tekrardan üniversiteye gitmeme engel oluşturacak bir durum olur mu bu? Çünkü diplomayı da geç alacağım sanırım.
Doğrudur. Bazen mezun görünmediği için sorun oluşabiliyor ama yetişeceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Doğrudur. Bazen mezun görünmediğin için sorun oluşabiliyor ama yetişeceğini düşünüyorum.

Sınavın hangi aşamasına kadar mezun görünmem gerek? Sınav zamanında veya başvurularında mı yoksa tercihlerde vs. mi? Eğer öyleyse en erken ne zaman oluyorsa o zaman yapmaya çalışacağım stajımı.

Sınavın hangi aşamasına kadar mezun görünmem gerek? Sınav zamanında veya başvurularında mı yoksa tercihlerde vs. mi? Eğer öyleyse en erken ne zaman oluyorsa o zaman yapmaya çalışacağım stajımı.
Üniversite kayıt zamanına kadar mezun görünmemek sorun değil. Sınava okurken girilebilir, tercihler okurken yapılabilir, yeter ki kayıt zamanına sarkmasın. Stajı erken yapmak kesinlikle iyi olur.

Geri
Yukarı