2 Yıllık Üniversite Okurken KPSS Ortaöğretim Sınavına Girme

C-Note

Hectopat
Yer
Batman
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu yıl kısmet olursa 2 yıllık bir üniversite okuyacağım. Eğer üniversiteyi kazanırsam ayrıyetten KPSS Ortaöğretime 2020 8 Ekim'de gireceğim. KPSS Ortaöğretim diğerlerine göre daha basit olduğu için ve ben de meslek lisesi çıkışlı olduğum için iyi bir puanla merkezi atamadan yerleşmek kolay bir iş. Ben ise üniversiteyi kazanıp sınava girersem üniversitede 2. senenin başında olacağım. Benim sorum ise sınava girip eğer iyi bir puan alıpta tercih verirsem(Tercihler 2018'de 28 Aralıkta oldu 2020'de de o tarihte olur.) ve atanırsam işe üniversite okuduğum halde işe yerleşebilir miyim? Eğer KPSS Ortaöğretim'de bir değişiklik olmazsa o tarihte gireceğim kesin o tarihte 2 yıllık üniversiteyi hala okumaya devam ediyorum, Önlisans mezunu da olmuyorum. Benim planım bu yönde. Sizce arkadaşlar böyle bir şey yapabilir miyim? Bilgisi olan yazarsa sevinirim. İyi forumlar.

Şimdi,
1)Bu hangi bölüm hemen iyi bir puan alıp atanıyorsun.Bu kadar kadrosuzluğun içinde mübarek. 🙂🙂🙂
2)Sınava girersin ama burası çokomelli pardon çok önemli tercih veremessin hadi verdin diyelim KPSS Temel ilke ve Kurallar çerçevesinde 4.1 bendinde yazan önlisans (ortaöğretim lisansda dahil) mezunu olmalı şartını karşılıyamadığın için reddedirsin çünkü diploman yok.Onlar mezun diplomalı birini arıyorlar yani mezun birini.(kağıt üzerinde daha mezun değilsin yani işi daha bilmiyosun her ne kadar biliyorum desende.)
3)Kolay bir iş ile biten cümlenden ötürü bi abin olarak sana uyarımı yapayım ösym hiçbir sınavını basite alma ve atanma işi hiç kolay bişey değil 1.inci olsan dahi atanma garantin yok. nerden biliyorum bu kasteddiğin sınavı atanmayı yıllar önce yaşadım atandımda yerim bile belliydi ama ben DGS kazanmıştım ve lisan tamamlamayı seçtim ve geçmişe baktığımda en doğru kararım olduğunu görüyorum özel bir işte memurken alıcağım paranın daha az saat çalışıp 2 kat fazlasını alıyorum o yüzden tabi ki de KPSS çalış ama DGS hiçbir zaman göz ardı etme unutma memur olsan da başında ki şef sırf lisans muzunu diye sana üstünlük taslıcak (meslek liseli olarak söylüyorum sana bunu)
Yolun açık olsun.😗😗😙😙🖐

Olayı çok yanlış anlamışsın. Ben 2 yıllık üniversite bitmeden yani önlisans mezunu olmadan ortaöğretimden gireceğim diyorum. Yani mezun olmuyorum elimdeki lise diploması ile KPSS'den Teknisyen unvanı ile atanmak istiyorum kısmet olursa. Siz de bana önlisans mezunu olmadan reddedilirsin diyorsunuz, ben önlisansa değil ortaöğretime gireceğim, yani önlisans mezunu olmadan üniversite okurken KPSS Ortaöğretime gireceğim. Konuda da belirttiğim gibi ortaöğretime gireceğim diyorum, siz önlisans mezunu olmadan reddedilirsiniz gibi bir cümle kullanıyorsunuz. Ortaöğretime girecek birinde neden önlisans diploması arasınlar ki. Zaten sorumun cevabını da başka bir platformda buldum, önlisans mezun olmadan KPSS Ortaöğretime girebiliyorum çünkü daha önlisans mezunu olmuyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı