20.000 TL, monitör hariç masaüstü AMD sistem toplama

Daha fazla  
Merhaba, araniza yeni katildim.

Bir suredir YouTube kanalinizdan izledigim videolarinizdan ve cok ama cok az da olsa eski bilgisayar kullanicisi olmam sebebiyle orta karar bir sistem topladim bazi site baglantilarindan. Amacim FPS kasmak degil, [zaten bu butceyle mumkun de degil;))

AMD Ryzen 5 5600X islemci.
B550 serisi anakart (marka ve Wi-Fi konusu net degil)
NVIDIA veya Radeon ekran karti da net degil fakat. Aklimda birkac model var, teknoloji ve ustunlukleri hakkinda arastirma yapamadim.
NVIDIA GTX 1650,1660
NVIDIA RTX 2060.
NVIDIA RTX 3050.
AMD Radeon RX 6600 veya uzeri mi?
( Sis3tem toplama amacim FPS odakli degil. FIFA, NFS, C. O. D gibi oyunlari donmadan, kasmadan akici oynamak. )

Degerli yorumlariniz icin cok teşekkür ederim.

Saygilarimla.

Amacim illaki 50 FPS altina dusmesin, FPS hep yuksek olsun degil. 20.000 TL tavan bütçe tutari. Asagisi da olabilir. Ama ozellikle vurgulamak istedigim FIFA, NFS, belki C. O. D. Gibi oyunlarda donma, kasma, takilma olmasin.

Ben bilgisayarda oyun oynarken, FPS gundemi belirlemiyordu. Simdi YouTube'da ne izlesem FPS on planda. Demek istedigim bu...

İlgilenip zaman ayirdigin icin teşekkür ederim.

+ Zotac Gaming GeForce RTX 2060 12 GB GDDR6​

+ ASUS Dual GeForce RTX 2060 6 GB EVO​

+ Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER 6GB GDDR6 14000MHz​

+ MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X 8G GDDR6 - PCIe 4.0​

Bu ekran kartlarinin arasinda fiyat denkligi var. Mesela hangisini onerirsiniz.?

Son düzenleme:
Merhaba, araniza yeni katildim.

Bir suredir YouTube kanalinizdan izledigim videolarinizdan ve cok ama cok az da olsa eski bilgisayar kullanicisi olmam sebebiyle orta karar bir sistem topladim bazi site baglantilarindan. Amacim FPS kasmak degil, [zaten bu butceyle mumkun de degil;))

AMD Ryzen 5 5600X islemci.
B550 serisi anakart (marka ve Wi-Fi konusu net degil)
NVIDIA veya Radeon ekran karti da net degil fakat. Aklimda birkac model var, teknoloji ve ustunlukleri hakkinda arastirma yapamadim.
NVIDIA GTX 1650,1660
NVIDIA RTX 2060.
NVIDIA RTX 3050.
AMD Radeon RX 6600 veya uzeri mi?
( Sis3tem toplama amacim FPS odakli degil. FIFA, NFS, C. O. D gibi oyunlari donmadan, kasmadan akici oynamak. )

Degerli yorumlariniz icin cok teşekkür ederim.

Saygilarimla.
Merhaba. Oyuncu bilgisayarımı çok kullanmadığım için satmak istiyorum.
Kasa- Asus Tuf Gaming 501 vatan garantisi devam ediyor.
Ekran Kartı- Asus Tuf Gaming 3060 ti oc 8GB. 2 seneye yakın VATAN Garantili
İşlemci- Ryzen 5600x garantisi devam ediyor. Anakart- Msı B550 Gaming Edge wifi
Samsung 970 evo plus 2 adet 2×500= 1 tb Cooler master sıvı soğutma. Vatan garantili devam ediyor
Gskıll Ram- 2x16=32 gb 3600 mhz
Cooler master 700 watt 80 plus bronze Psu
Kasayı test edip bakabilirsiniz. Hepsini kutusu ve faturası mevcuttur. Sattığım ürünümün arkasındayım.

Merhaba. Oyuncu bilgisayarımı çok kullanmadığım için satmak istiyorum.
Kasa- Asus Tuf Gaming 501 vatan garantisi devam ediyor.
Ekran Kartı- Asus Tuf Gaming 3060 ti oc 8GB. 2 seneye yakın VATAN Garantili
İşlemci- Ryzen 5600x garantisi devam ediyor. Anakart- Msı B550 Gaming Edge wifi
Samsung 970 evo plus 2 adet 2×500= 1 tb Cooler master sıvı soğutma. Vatan garantili devam ediyor
Gskıll Ram- 2x16=32 gb 3600 mhz
Cooler master 700 watt 80 plus bronze Psu
Kasayı test edip bakabilirsiniz. Hepsini kutusu ve faturası mevcuttur. Sattığım ürünümün arkasındayım.
Tesekkur ederim, ancak ilgilenmiyorum. Kendi bilgisayarimi toplama hevesini tatmak istiyorum.😉😉

Şöyle diyeyim sizin amacınız kendiniz sisteminizi toplamak mı yoksa o parayla en iyi bilgisayarı almak mı? Hazır olarak çok daha iyi bilgisayarlar var belirttiğiniz işlemci ekran kartından.

Şöyle diyeyim sizin amacınız kendiniz sisteminizi toplamak mı yoksa o parayla en iyi bilgisayarı almak mı? Hazır olarak çok daha iyi bilgisayarlar var belirttiğiniz işlemci ekran kartından.
Evet, haklisiniz. Ben de degerlendirdim, ancak islemci ve ekran karti canavar gibi, psu veya ssd dusuk olan hazir toplama sistemler gordum. Hersey iyi diyorsun, ram hizi dusuk veya anakart sönük kaliyor mesela... Ben sistem uyumsuzlugu, performans kaybi gibi sorunlar yasamamak icin biraz buradan yardim almayi istedim. Ozellikle de ekran kartlari...

Evet, haklisiniz. Ben de degerlendirdim, ancak islemci ve ekran karti canavar gibi, psu veya ssd dusuk olan hazir toplama sistemler gordum. Hersey iyi diyorsun, ram hizi dusuk veya anakart sönük kaliyor mesela... Ben sistem uyumsuzlugu, performans kaybi gibi sorunlar yasamamak icin biraz buradan yardim almayi istedim. Ozellikle de ekran kartlari...
Dediğiniz gibi PSU ve SSD genel olarak kötü hazır sistemlerde. Mesela bu sistemdeki SSD ve PSU'yu beğenmediniz. 400TL farkla 980 EVO'ya yükseltirsiniz. PSU+Kasa kısmında da 1700TL vermeniz gerekiyor Cooler Master model için. toplamda 21.500TL gibi fiyata alabilirsiniz. Bu konuda bana göre PSU çok önemli, SSD düşük bir modelse yine idare edersin de sistem direkt PSU'ya emanet fakat ben sistem alacak olsam 6700XT varken PSU'su kötü diye 3050 kesinlikle almam. Gider biraz daha beklerim PSU yükseltecek param olduğunda alırım.
Not: Masaüstü sistem önerisinde çok bilgili değilim örnek üzerinden gittim.

Dediğiniz gibi PSU ve SSD genel olarak kötü hazır sistemlerde. Mesela bu sistemdeki SSD ve PSU'yu beğenmediniz. 400TL farkla 980 EVO'ya yükseltirsiniz. PSU+Kasa kısmında da 1700TL vermeniz gerekiyor Cooler Master model için. toplamda 21.500TL gibi fiyata alabilirsiniz. Bu konuda bana göre PSU çok önemli, SSD düşük bir modelse yine idare edersin de sistem direkt PSU'ya emanet fakat ben sistem alacak olsam 6700XT varken PSU'su kötü diye 3050 kesinlikle almam. Gider biraz daha beklerim PSU yükseltecek param olduğunda alırım.
Not: Masaüstü sistem önerisinde çok bilgili değilim örnek üzerinden gittim.
Ben orta seviye veya orta ust seviye bir sistem icinde sadece ekran karti karmasasi yasiyorum. Planladigim sistem nerdeyse oturdu; amd ryzen 5600x islemci, B550 seri anakart, 1 tb ssd, 16 gb 3000 veya uzeri Ram, 650 ve uzeri psu ozellikle de 80+ gold (olmazsa bronze) sertifikali. Ekran karti ise muamma... Gtx 1650 ile Gtx 1660 mi, Rtx 2060 ile Rtx 3050 mi diye biraz video izledim. Hep FPS karsilastirmasi yapilmis. Elbette iyi FPS demek, donmadan kasmadan oynamak demek. Ama aralarindaki fiyat farkina degecek kadar performans farki yaratacak mi yukarda saydigim ekran kartlari ogrenmek istedigim bu. Cok ince eleyip de hataya daha cok dusmemek icin burada deneyime ve bilgiye basvurdum.

Recep Baltas - Ali Gungor videolarinin kapsamli olcumleri ve teknoloji karsilastirmalari ile bilgilenmek icin buraya kaydolup sistem onerisi istedim😉😉😁😁
Bakalim hayirlisi...

Yeni konular

Geri
Yukarı