20.000 TL'ye kadar hazır sistem önerisi

Modelleme, video edit vb kullanim alanlarında oyun performansina yakışır performansı veremiyor. Wattman hatasini biliyorsunuz zaten. Driver sorunlari sık yaşanıyor her ne kadar güncellemeler ile düzeltilse de sinir bozucu bir durum. Ama yine de tek amac oyun oynamaksa fiyatindan ötürü güzel bir tercih.
Wattman hatası ile 7000 veya 6000 serisinde karşılaşan görmedim. RX580'den sonra çözüldü o. Driver sorunları artık neredeyse yok. 2019'da değiliz. Saf kas gücü olarak NVIDIA rakiplerine göre çok daha iyi. Konu sahibi ne yapacağını söylememişti (yada ben görmedim) o yüzden AMD önerilebilirdi. Ama render veya yazılımda NVIDIA'nın gerisinde kaldığı doğru.

Ekran kartını ikinci el almanı öneririm çünkü o fiyatta seni uzun sure götürecek NVIDIA, Intel sistem olacağını sanmiyorum. Tüm sistemi sıfır alıp işlemci ve ekran kartini ikinci el alirsan guvenilir bir yerden en iyisi olacaktır.

Faturası olup garantisi devam ediyorsa o şekilde alınabilir.
Onun dışında ekran kartında ikinci ele yönelmeyi doğru bulmuyorum.

20.000 aralığında hazır sistem veya toplama PC için parça önerilerine açığım. İşlemcide Intel ve ekran kartında NVIDIA önceliğim olacak.

Modelleme, video edit vb kullanim alanlarında oyun performansina yakışır performansı veremiyor. Wattman hatasini biliyorsunuz zaten. Driver sorunlari sık yaşanıyor her ne kadar güncellemeler ile düzeltilse de sinir bozucu bir durum. Ama yine de tek amac oyun oynamaksa fiyatindan ötürü güzel bir tercih.
Bahsettiğiniz sorunlar var, ama kritik derece de sorun değiller. Modelleme, Render gibi konular da Nvidia daha iyi. AMD çok mu kötü ? Değil. Wattman sorunu eskiden çoktu, şuan da bu sorunu yaşayan çok azdır diye düşünüyorum. Ve en önemlisi verdiğin fiyata, sana verdiği performans. AMD kesinlikle bu konu da daha cömert. Ve bir sonraki cenerasyon da ciddi bir performans artışına geçeceğini düşünüyorum. Özellikle AV2 codex gibi, Ray Tracking, FSR 3 gibi teknolojilerini çok daha geliştireceklerdir. Eğer ne yaptığını bilmeyen bir firma olsalar, koskoca Sony neden konsollarında AMD donanımı kullansın ?

Bahsettiğiniz sorunlar var, ama kritik derece de sorun değiller. Modelleme, Render gibi konular da Nvidia daha iyi. AMD çok mu kötü ? Değil. Wattman sorunu eskiden çoktu, şuan da bu sorunu yaşayan çok azdır diye düşünüyorum. Ve en önemlisi verdiğin fiyata, sana verdiği performans. AMD kesinlikle bu konu da daha cömert. Ve bir sonraki cenerasyon da ciddi bir performans artışına geçeceğini düşünüyorum. Özellikle AV2 codex gibi, Ray Tracking, FSR 3 gibi teknolojilerini çok daha geliştireceklerdir. Eğer ne yaptığını bilmeyen bir firma olsalar, koskoca Sony neden konsollarında AMD donanımı kullansın ?
Wattman hataları en son RX580 ile bitti hangi devirde kaldınız?

Wattman hataları en son RX580 ile bitti hangi devirde kaldınız?
Ben de RX 6600 XT var. Yaklaşık iki sene oldu kullanalı. Bir kere Wattman sorunu yaşadım. Onun dışın da yazılımsal bir sorun olmadı hiç.

Geri
Yukarı