20.000TL RTX sistem tavsiyesi

Atakan FIRTINA

Hectopat
Monitor için ayri butcem var. 20 bin TL sadece donanim için ayirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmamış bu sistem. Ayrıca 9700K’nın parasını hakettiğini düşünmüyorum. Hele o anakart, 9900K’ya extreme OC yapılmadığı sürece para israfı bence.
Dostum bu sistem olmamış derken uyumsuz mu yoksa işlemciden dolayı mı olmamış dedin öğrenebilir miyim ? Varsa daha iyi önerin sende bir sistem öner değerlendirelim.

Arkadaşın dizdiği sistemde parçalar çok dengesiz seçilmiş. Örneğin işlemciden pahalı anakart koyulmuş. Atacağım birazdan liste.

dostum bu sistem olmamış derken uyumsuz mu yoksa işlemciden dolayı mı olmamış dedin öğrenebilirmiyim ? varsa daha iyi önerin sende bir sistem öner değerlendirelim.
Sistemin 1080P'de kullanılmayacağını varsayarsak 2K'da ve 4K'da Ryzen 7 2700X İ7 9700K'ya yaklaşıyor. Hatta 4K'da eşitlerdi diye hatırlıyorum. Yani Ryzen 7 2700X 2200 TL iken İ7 9700K'ye 3300 TL vermez. Ayrıca anakart çok pahalı. 1500 TL'lik Z390 falan gayet yeterli olacaktır. Benim önerdiğim sisteme bakabilirsiniz. ThreadRipper 1950X'in Ryzen 7 2700X ile oyun performansı çok fark yok 4-5 FPS fark var aralarında diye biliyorum.

RAM’i 2 adet koydum. Bu bütçede 2080Ti ve 32GB RAM koymaktan başka bir şey düşünmeyin bence. Ayrıca 2700X daha uzun ömürlü olacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…