20-25 bin TL sistem toplama tavsiyesi

Bütçe
25.000

BerkValeska

Centipat
25.000TL'ye kadar bir sistem tavsiyesine ihtiyacım var.

Sistemi 1440P 165Hz monitör de kullanacağım.

İşlemcim 5900X olacak onu kesinleştirdim.

Stok bulursam ekran kartı 3080 ROG STRIX olacak ama bulamama ihtimaline karşı önerilere açığın sessiz serin çalışan bir kart olsa yeterli ışıklandırması önemli değil.

Ekran kartı ile şöyle bir sorunum var bu model 24 pin girişli onun için hangi PSU uygun olur ya da hangileri uyumlu pek bir bilgim yok o konuda bir PSU önerisi almak istiyorum OC falan yapmayacağım 850W Gold Full modüler bir PSU yeterli olacaktır.

Anakartta B550 serisinin üst segment kartları var 2 - 2.5k arasına bu yüksekliğe çıkınca fiyat olarak sizce B550 mi yoksa 570 mi almak daha mantıklı olur anakart için?

RAM olarak 32 GB RAM alacağım öneriye açığım ama genel olarak uygun indirime giren bir RAM bulursam 2x16 olarak alacağım.

Kasa için CM H500 düşünüyorum soğutması iyi diyorlar ve geniş bir kasaymış sizce yeterli olur mu?

İşlemci soğutucusu ise şu an elimde bulunan sistemde ML240R mevcut sizce soğutucu mu satayım mı yoksa 5900X için yeterli olur mu?

Elimde SSD mevcut SSD almayacağım ekstradan.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM:
PSU:

Ekran kartı: Tercihiniz mantıklı bir seçim stoğa girer diye düşünüyorum yakın zamanda.

Kasa:

Bahsettiğiniz kasanın soğutması güzel fakat bu kasa gerek estetik gerek soğutma olarak daha güzel bir tercih olacaktır.

Son düzenleme:
İşlemci: R9 5900X.
Ankart: ASUS ROG STRIX X570-E.
RAM: G.Skill Trident Z (2x16) 32 GB RGB.
Ekran kartı: 12000TL'lik bir bütçe bıraktım.Bu bütçede ASUS ROG bulunur diye düşünüyorum.

Kasa: 1500TL bütçe bıraktım. Çünkü parçalar genel anlamda ısınmayacağı için gözüne hoş geleni tercih etmen daha iyi olur.

PSU: Seasonic Focus Plus 850W 80+Gold.

Toplam 24805TL yapıyor.

Geri
Yukarı