20-30 bin TL laptop önerisi

Bütçe
20.000-30.000TL

misfit

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Web Programcılığı
Arkadaşım üniversitede kullanmak için 20-30k bandında bir laptop arıyor. Ana odağı oyun değil fakat 2-3 oyun yüklediğinde de üzmesin istiyor. Neler önerebilirsiniz?

Üstteki cihazın işlemcisinden daha güçlü.

Üstteki cihazın işlemcisinden daha güçlü.
Nitro 5 kullanıyorum. Açıkça söyleyeyim ki fanlar çok ses çıkarıyor. Konu sahibi üniversite için aldığını söylüyor. Muhtemelen kütüphanede de kullanır, fan sesi baya rahatsız ediyor.

Nitro 5 kullanıyorum. Açıkça söyleyeyim ki fanlar çok ses çıkarıyor. Konu sahibi üniversite için aldığını söylüyor. Muhtemelen kütüphanede de kullanır, fan sesi bayağı rahatsız ediyor.

Yük altında sessiz çalışan laptop yok, bahsettiğiniz ses normal kullanımda mı kaynaklanıyor?

Yük altında sessiz çalışan laptop yok, bahsettiğiniz ses normal kullanımda mı kaynaklanıyor?
Eğer ki kullanıcı undervolt gibi işlemlere veya turbo kapatma işlemine girmeyecekse, laptop muhtemelen firmware kaynaklı işlemciyi 3 GHz üstüne çıkartıyor ve işlemcinin ısınmasını sağlıyor. Bu da fanların sesli çalışmasına sebep oluyor. Şahsen turboyu kapatarak kullanıyorum ve yine farkedilebilir bir ses var.

Eğer ki kullanıcı undervolt gibi işlemlere veya Turbo kapatma işlemine girmeyecekse, laptop muhtemelen Firmware kaynaklı işlemciyi 3 GHz üstüne çıkartıyor ve işlemcinin ısınmasını sağlıyor. Bu da fanların sesli çalışmasına sebep oluyor. Şahsen Turbo'yu kapatarak kullanıyorum ve yine fark edilebilir bir ses var.

Dediğim gibi yük altında düşük ses beklemek saçma olur, Nitro 16 da yük altında 5000 RPM üstüne çıkıyor. Günlük kullanımda sesli çalışmıyorsa kütüphanede rahatsız etmez.

Hem burada hem de başka yerlerde aldığım öneriler genellikle bu 3 cihaz oldu. Aralarında kaldım açıkçası. Performansları aşağı yukarı aynıdır diye tahmin ediyorum. Arkadaşa hangisini önersem bilemiyorum.

Geri
Yukarı