20.5 özürlü ve 2 gün özürsüz devamsızlık ile sınıfta kalınır mı?

Setro

Hectopat
Daha fazla  
Selam. 10. sınıf öğrencisiyim. Son hafta gelmemek için izin aldım, onunla beraber özürlü devamsızlığım 20.5'a yükseldi, özürsüz devamsızlığım 2 olarak kaldı. Takdir belgesi alabiliyorum. Bu devamsızlıklar ile sınıfta kalır mıyım veya belge alamaz mıyım? Aydınlatırsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. 10. sınıf öğrencisiyim. Son hafta gelmemek için izin aldım, onunla beraber özürlü devamsızlığım 20.5'a yükseldi, özürsüz devamsızlığım 2 olarak kaldı. Takdir belgesi alabiliyorum. Bu devamsızlıklar ile sınıfta kalır mıyım veya belge alamaz mıyım? Aydınlatırsanız çok sevinirim.

20.5 günden 1-2 günü özürsüze aktarın bence garanti olsun.

Kalmazsınız. Özürlü + özürsüz devamsızlığınız toplamı 30'u geçmiyor, sıkıntı olmaz. Özürsüz devamsızlığınız 5'i geçmedikçe de belge alabilirsiniz (özürlü devamsızlık kaç olursa olsun belge almaya engel değil).

Devamsızlık mevzusu "20 özürlü 10 özürsüz" olarak anlatılsa da kısmen doğru sayılır. İsteseniz 30 günün 30'unu da özürlü yapabilirsiniz, ortaya karışık da.
Özürsüz yaptığınız her bir devamsızlık için özürlü devamsızlık hakkınızdan 1 eksiltin. 29-1, 28-2 ... 20-10 vesaire. İkisi toplamı 30'u geçtiğinde kalırsınız.

Bu devamsızlıklar ile hem belge alabiliyorum, hem de sınıfta kalmıyorum yani.
Evet hocam, dediğiniz gibi.

Son düzenleme:
Özürlü devamsızlık günü sınırı 20, özürsüz ise 10. Özürlü 20.5 olduğu için sınıfta kalmazsınız ama belge alamayabilirsiniz.

20.5 günden 1-2 günü özürsüze aktarın bence garanti olsun.
Onu okul idaresine sorduğumda bir sorun olmayacağını, 2 gün özürsüz devamsızlığım olduğu için özürlü devamsızlık 28 güne kadar çıkabiliyor dedi. Ben yine de garanti olsun diye konu açtım.

Kalmazsınız. Özürlü + özürsüz devamsızlığınız toplamı 30'u geçmiyor, sıkıntı olmaz. Özürsüz devamsızlığınız 5'i geçmedikçe de belge alabilirsiniz (özürlü devamsızlık kaç olursa olsun belge almaya engel değil).

Devamsızlık mevzusu "20 özürlü 10 özürsüz" olarak anlatılsa da kısmen doğru sayılır. İsteseniz 30 günün 30'unu da özürlü yapabilirsiniz, ortaya karışık da.
Özürsüz yaptığınız her bir devamsızlık için özürlü devamsızlık hakkınızdan 1 eksiltin. 29-1, 28-2 ... 20-10 vesaire. İkisi toplamı 30'u geçtiğinde kalırsınız.
Çok teşekkür ederim. Bu devamsızlıklar ile hem belge alabiliyorum, hem de sınıfta kalmıyorum yani.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE eğitim hakkındaki konulara etiketleyin demişsiniz. Bir de siz değerlendirir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı