20 bin TL iş bilgisayarı tavsiyesi

Bütçe
15-20 bin TL

DenizBektas

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Uzun süredir kullanmış olduğum laptopumu emekliye ayırmadan önce bir konu açıp fikirlerinizi almak istedim. Siber güvenlik ile profesyonel olarak ilgilenen bir arkadaşınızım dolayısıyla bir laptoptan beklentim uzun pil ömrü (en az 6-7 saat), aynı anda en az iki sanal makine kaldıracak bellek ve CPU kapasitesi ve en az 512 GB depolama birimi. Ayrıca sahada çeşitli çalışmalar yapabildiğimiz için Wi-Fi 6 ve IPS panel işimi kolaylaştıracak özelliklerdir. Ekran kartı konusunda onboard olması güç tüketimi ve hafiflik açısından tercihimdir. Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak 15-20 bin TL bandında iş bilgisayarı aramaktayım. Yaptığım araştırmalar sonucu aşağıdaki iki seçenek arasında kaldım. Hangisini seçmeliyim veya laptop alternatifleriniz var mıdır bunların cevabını paylaşırsanız sevinirim.

1. MacBook Air M1 (16 GB RAM, 256 GB SSD)
2. Monster Huma H4 v5.2 (32 GB RAM)

Son düzenleyen: Moderatör:
Parallels harici M1 çalıştıramıyor Windows'u deniyor.

Parallels Desktop ve VMware Fusion gibi sanallaştırma programları MacOS'ta çalışır, ancak bir Windows PC'nin donanımını taklit eden bir Sanal Makine veya VM oluşturmanıza olanak tanır. Böylece Mac'inizde bir VM oluşturabilir ve ardından VM'ye Windows'u veya Linux gibi başka bir işletim sistemini yükleyebilirsiniz.

Alıntı.

Geri
Yukarı