20 Mbps upload ile 2K yayın yapılır mı?

2K veya 4K yayın yapmak pek mümkün değildir. İnternetiniz ne kadar iyi olursa olsun çok zordur. Ayrıca 2K veya 4K yayın yapmaya da pek gerek olduğunu düşünmüyorum. Boşuna hem sisteminizi zorlarsınız hemde internetinizi.

Bende yayıncılık yaptım. 18 Mbps uploadlı internetim ile 720p yayını zor yapabildim. Hadi onu bir şekilde yapsan bile Online oyun oynayamazsın interneti sömürüyor.

Partner olmadan 6k bit üzeri veremezsin kardeşim , partner olsan dahi 8k üzerine çıkamıyorsun kaldı ki 1080p yayın veriyorsun maks

Ben de yayıncılık yaptım. 18 Mbps uploadlı internetim ile 720p yayını zor yapabildim. Hadi onu bir şekilde yapsan bile Online oyun oynayamazsın interneti sömürüyor.
18 uploadla 720p veremediysen, maalesef o senin hatan. 5-6 upload hızlarıyla stabil 1080 veriyor insanlar.

Sorunun cevabına gelelim, yaparsın ama gerek yok. Hem partner olmadığın için bitrate'in kısıtlanacak hem de insanlar o kadar yayını izleyemez. Türkiye malum internet hızları. Twitch için ideal çözünürlük 1080p veya 900p'dir.

Yeni konular

Geri
Yukarı