200-250 FPS gerekli mi gereksiz mi?

Her oyunda 120 FPS sabit alsan yeterli tabii monitorun 144 Hz ise 160 alsan yeterli.

Atıyorum monitörün 60HZ ve sen 130-140 FPS alıyorsun bu görüntüde kırılmalara, yırtılmalara neden olur. V-Sync durumu çözer ama FPS 60'a sabitlenir bu sefer.

Hikayeli oyunlar için 70-90 FPS rekabetçi oyunlar için ; 144 Hz ise ortalama 200 FPS, 240 Hz monitör ise ortalama 300 FPS almanız iyi olur.

Kartın daha çabuk yıpranmasına sebep olursunuz. Hikayeli oyunlarda 60 - 75 FPS, online oyunlarda da en fazla 120 FPS'e kadar sabitlemenizi öneririm.

FPS sabit bir değer değil. Gelen güncellemeler, yüksek sistem isteyen yeni oyunlar vs aldığımız FPS değerinin şu an için ne kadar yüksek olursa sistemin uzun ömürlü kullanımı açısından da faydası olduğunu düşünüyorum.

Atıyorum monitörün 60Hz ve sen 130-140 FPS alıyorsun bu görüntüde kırılmalara, yırtılmalara neden olur? V-Sync durumu çözer ama FPS 60'a sabitlenir bu sefer.

FPS oyunu oynuyorsa V-Sync input laga sebep olur ama hikayeli oyunlar oynuyorsa dediğinizi yapmasında yarar var.

Yani şimdi 70Hz monütörümde 70FPS alırsam akıcımı olur?

Rainbow, Valorant, CS gibi oyunlar oynuyorsan gerekli olabilir ama hikayeli oyunlarda o kadar FPS'e gerek yok. Ayrıca 200 FPS iyi bir oyun deneyimi için en az 200 Hz (200 Hz monitör yok diye biliyorum, 240 Hz gerekli o yüzden) monitöre sahip olman gerekir. Yoksa monitörünün Hz değeri ne kadar ise o FPS'de görürsün oyunları, Hz değerine oranla çok yüksek FPS almak da görüntü yırtılmalarına sebep olacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…