200-400 TL modem önerisi

batuhandnd

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Öncellikle ZyXEL VMG3312 marka bir modeme sahibim. Son bir haftadır sürekli internet hattımda kopmalar yaşıyorum. Gerekli yerlerle görüştükten sonra şöyle bir konuşma geçti aramızda:

"Modeminiz eski bir modem kontrollerimizde bizden kaynaklı bir sorun gözükmüyor. Çok yüksek bir ihtimal modeminiz ile ilgili bir sorun var." denildi. Öncelikle modemim eski bir modem mi?

Ayriyeten konuşmanın devamında şu anda telefondan bilgisayarıma gelen ara kablolar biraz eski bir kablo ve zamanında ilk kurulum yapılırken kablo yetmediğinden farklı kablolar ile birbirine bağlamıştık acaba bundan dolayı sorun yaşıyor olabilir miyim diye sorduğumda bana eğer öyle bir şey olsaydı hat değerleriniz kötü olurdu dedi ve kontrol etti hat değerlerim gayet iyiymiş. Bu görüştüğüm kişinin dediği doğru mu? Eğer kablolarda sıkıntı olsaydı hat değerlerim kötü mü olurdu?

Konuşmanın sonuna gelindiğinde bana modemi sürekli açık tutup tutmadığımı sordu. Ben bilgisayar dışında telefonda eğer internetle ilgili bir işim olduğunda veya sadece eğlence amaçlıda olsa Wi-Fi kullanıyorum ve doğal olarak modemim 7/24 açık. Konuştuğum kişi modemin sürekli açık kalmasının hızı,pingi,kopmaları tetikleyeceğini söyledi. Gereksiz yere açık kalmadığında daha verimli bir internet alacağımı söyledi. Bu doğru mu?

İşin özü, konuştuğum kişi sorunun onlardan kaynaklı olmadığını kablolardan v.s kaynaklı olmadığını ve modemimi değiştirmemi tavsiye etti. Ben de internet sağlayıcı şirketlere güvenim olmadığından sizlere sorma gereksinimi hissettim. Sizce modemi değiştirmeli miyim? Az para değil ve değiştireceğim de bu sorunların tamamen ortadan kalkmasını istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Eğer modemimi değiştirmem gerekiyorsa, şu anda 24MBPS hızında 2 uploadlı VDSL internet kullanıyorum. Bu pakete uygun sanırım VDSL modem almam gerekiyor ve benim pek modemlerle ilgili bilgim yok. Pingimin çok önemli olduğu oyunlar oynuyorum ve benim için download'a nazaran ping dahada önemli. Pingimin düşük olacağı ve aynı zaman da yine de hızımın da iyi olduğu bir modem tavsiye ederseniz çok mutlu olurum. Aklımda ki fiyat 200-300 TL civarları fakat bunu alırsan pingin çok iyi olur dediğiniz modemler varsa 300-400 TL civarlarında olabilir.

Teşekkürler.

Yardım edebilecek biri var mı? Yazı biraz uzun ama kusura bakmayın geniş bilgi vermek istedim.

Modem çok eski değilse pingin modemle alakası olmaz. Altyapından kaynaklanır genellikle. O internete 400 liralık modem fazla gelir. Yine de yok yav ben alacağım diyorsan ASUS RT-AC1200G Plus.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı