200 TL 4 slotlu 775 pin anakart önerisi

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar elimizde mevcut bir Xeon E5450 sistem var. Modlu olarak 775 pin bir Gigabyte GA31m ES2-l Anakart'da kullanıyoruz. 4 GB RAM yetersiz kaldığı için 8 GB RAM'e çıkartmak istiyoruz fakat sadece çift RAM slotu mevcut. 4 RAM slotlu kaliteli bir anakart önerisi yapabilir misiniz? Bütçe maksimum 200-250TL. Aklıma ilk olarak ASUS P5Q gelmişti fakat ikinci el piyasası biraz uçmuş gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
P43 veya P45 bulmaya çalışın gayet sağlam anakartlar.

Gigabyte GA-G41M-Combo önerebilirim.
Uygun fiyatlı bir satıcısı mevcut mudur acaba?

Aliexpress siparişleri için ekstra vergi vs. Ödemem gerekiyor mu?

Bu ikisini buldum. Belki pazarlıkla daha da uyguna alınabilir.

Merhabalar elimizde mevcut bir Xeon E5450 sistem var. Modlu olarak 775 pin bir Gigabyte GA31m ES2-l Anakart'da kullanıyoruz. 4 GB RAM yetersiz kaldığı için 8 GB RAM'e çıkartmak istiyoruz fakat sadece çift RAM slotu mevcut. 4 RAM slotlu kaliteli bir anakart önerisi yapabilir misiniz? Bütçe maksimum 200-250TL. Aklıma ilk olarak ASUS P5Q gelmişti fakat ikinci el piyasası biraz uçmuş gibi duruyor.

Kardeş kendiminde kullandığı Gigabyte EP35C DS3r 6RAM slotlu 4'ü DDR2 2 tanesi DDR3 ben 2.el olarak 200 TL ydi 100 TL'ye aldım ama :)

Arkadaşın vermiş olduğu sahibinden ilanı ile konuşarak 200TL gibi bir fiyata anlaştık ve satın aldım. Teşekkür ederim.
Hocam bu P45 Chipset'de overclock açısından da bir seviye ileri gideriz herhalde. G31 anakartımda 3.6GHz'den ilerisini göremiyorum hatta 3.6GHz'de bile stabil sonuç alabilmek için biraz fazla voltaj vermek zorunda kalıyorum bu da haliyle aşırı ısı problemleri yaratıyor. Tahminim odur ki P45 ile 3.6GHz'de öyle büyük bir voltaj vermeye gerek kalmadan 3.6Ghz stabil çalıştırabilirim sanki.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı