200 TL'ye Mekanik Klavye Önerisi

xelarmen

Kilopat
Makaleler
1
Klavye almak istiyorum ve 200 TL bütçem var. Karşımda ilgimi çeken iki seçenek var. Ayrıca aradığım özellikler arasında mavi switch olması lazım, laptop çantasına laptop'un yanına atıp taşıyabilmem gerekli.

Sizce bu bütçeye başka hangi mekanik klavye alınabilir veya bu iki klavyeden hangisi daha iyi?

Bu yazıyı yazarken fark ettim iki klavyenin üreticisi de Gamepower.
eee.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Motospeed tercih et. N11'de bulabilirsin.
Aslına bakarsan, Gamepower'i denemek amacıyla Bane adlı mouse'unu aldım. Gayet memnunum, kullanıyorum bakalım. Klavye olarak da Warlock düşünüyorum aslında ama tam olarak RGB olsaydı beni daha çok çekerdi. Sırf o yüzden Motospeed tercih ederim.

Motospeed tercih et. N11'de bulabilirsin.
Aslına bakarsan, Gamepower'i denemek amacıyla Bane adlı mouse'unu aldım. Gayet memnunum, kullanıyorum bakalım. Klavye olarak da Warlock düşünüyorum aslında ama tam olarak RGB olsaydı beni daha çok çekerdi. Sırf o yüzden Motospeed tercih ederim.

Ben de Gamepower'in Phoenix adlı mousesini kullanıyorum ve gayet kaliteli. Türkiye piyasasında tutulmaya çalışmak içir f/p ürünler üreten bir firma olduğunu düşünüyorum. O yüzden albenisi var bu iki ürünün benim nazarımda.

Ben de Gamepower'in Phoenix adlı mousesini kullanıyorum ve gayet kaliteli. Türkiye piyasasında tutulmaya çalışmak içir f/p ürünler üreten bir firma olduğunu düşünüyorum. O yüzden albenisi var bu iki ürünün benim nazarımda.
Ederi o kadar çünkü. Bende bu tarz ürünleri alıyorum kullanıyorum ve inceliyorum fakat fiyat/performans kelimesi bir yanılgıdır. Ucuz olması f/p yakıştırması yapmaya yetmez. Şuana kadar ürünlerde büyük sorunlar yaşamadım fakat yaşadığımda nasıl bir muamele göreceğimi kestiremiyorum. Bilinen ve servisi iyi olan bir markadan ürün alırken sadece ürünü almazsın, bunun yanında karşında senin memnuniyetini düşünen kurumun hizmetini de satın alırsın. Youtube'da videolarımın altına gelen yorumlarda Motospeed Türkiye'nin fiyatlarının fahiş olduğunu ve bu ürünlerin hak ettiği fiyatlar yurt dışı fiyatları gibi olmalı tarzında yorumlar yapıyorum diye Türkiye yetkililerinde kınama maili almışlığım bile vardır, artık gerisini siz hesap edin :)

Ederi o kadar çünkü. Bende bu tarz ürünleri alıyorum kullanıyorum ve inceliyorum fakat fiyat/performans kelimesi bir yanılgıdır. Ucuz olması f/p yakıştırması yapmaya yetmez. Şuana kadar ürünlerde büyük sorunlar yaşamadım fakat yaşadığımda nasıl bir muamele göreceğimi kestiremiyorum. Bilinen ve servisi iyi olan bir markadan ürün alırken sadece ürünü almazsın, bunun yanında karşında senin memnuniyetini düşünen kurumun hizmetini de satın alırsın. Youtube'da videolarımın altına gelen yorumlarda Motospeed Türkiye'nin fiyatlarının fahiş olduğunu ve bu ürünlerin hak ettiği fiyatlar yurt dışı fiyatları gibi olmalı tarzında yorumlar yapıyorum diye Türkiye yetkililerinde kınama maili almışlığım bile vardır, artık gerisini siz hesap edin :)
Ya açıkcası bu diyeceklerim savunuyor gibi olacak ama emin olun öyle değil. Mouseyi 70-80 lira civarında bir fiyata n11 üzerinden aldım. Ürün 1 gün geç geçti elime. Sonrasında cihazı taktığım ilk an çalışıyordu tabi biliyorsunuz Windows'u anında atladı driver falan bişeler yüklemeye başladı arka planda. Ben de o sırada mouse için makro programını kurcalıyordum. İstediğim renk ve makro ayarlarını oluşturdum ve tam uygula butonuna bastığım anda Windows driver yüklediği için o an cihazın bağlantısını kesti. Yarım paket gitti ve birden çok cihazda denedim mouse çalışmadı. Suç bana aitti ama yolladım hiç bir şekilde para talep edilmeden yeni cihaz yollandı. Sonrasında yine çalışma ortamımı temizlerken mouseyi temizleyici madde ile sildim ve üzerindeki kabukta çatlamalar oldu. Bu durum hakkında satıcı ile iletişime geçtim. Satıcı gayet normal karşıladı gerekirse üstkapak değişimi yaparız tarafımıza yollayın dedi. Bilmiyorum ben biraz ılımlı mı yaklaşıyorum yoksa karşı taraf mı işini iyi yapıyor. Yine de son sözü sizin deneyimlerinize bırakıyorum hocam :) .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı