2000-2500 Arası Sistem

HYPNOSER

Kilopat
Arkadaşlar geçen yıl 1000 TL'ye monitör dahil pc aldım ama bu yıl upgrade edemedim çünkü sistem çok eski bileşenler içeriyor bu yıl onu satıp üzerine de para koyup 2200 tl'ye bena gelcekte upgrade ederken de zorluk çıkarmıyacak bir sistem gerekli uzun zamandır araştırıyorum ve şu sistemi kendi kafamda topladım :

Bu sistemi seçmemin sebebi ileride ekran kartını değiştirirsem işlemcinin beni zorlamamasını istiyorum bu yüzden OC'li bir işlemci seçtim.sizce bu sistem nasıldır, kaç yıl ultra-high ayarlarda götürebilir(tahmini), kasa güzel midir, yeterli mi ? Bu sorulara cevap arıyorum aynı zamanda önerilere de açığım ayrıca ileride cpu soğutucu, ssd ve 4gb ram de alıcam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramı 4gb yapacaksanız yeni modellerden seçin ve 1866mhz olsun yükeseltme yaparken 1 adet daha takarsınız. İşlemci ve anakart iyi fakat bu bütçeye intel fazla olmuş fakat güzel bir sistem hdd koymamışsınız biraz daha zorlayıp 8gb ram yapsanız daha iyi olur.

Ramı 4gb yapacaksanız yeni modellerden seçin ve 1866mhz olsun yükeseltme yaparken 1 adet daha takarsınız. İşlemci ve anakart iyi fakat bu bütçeye intel fazla olmuş fakat güzel bir sistem hdd koymamışsınız biraz daha zorlayıp 8gb ram yapsanız daha iyi olur.
120 gb lık bi ssd alıcam 200 tl civarına HDD olmıyacak zaten genelde sadece 1 oyun oynarım sonra silerim ram de hangi rami önerirsiniz corsair falan mı ? İleride 8 GB yapıcam zaten işlemci ve anakartı biraz yüksek seçtim ileride sadece ekran kartını değiştirmek istiyorum.

Bu ürünü tercih edebilirsiniz soğutması seçtiğinizden ramden daha iyidir fakat dual kitleri single olarak almak isterseniz 4gb 1866mhz olarak isteyin onlar ayarlıyorlar.

Tavsiyem Oyun amaçlı sistem topluyorsan ve ileride upgrade yapacaksan, overclock lu işlemci almana gerek yok.
Yani i5 4670k ya yerine i5 4590 işini çok rahat görür.
Zaten oyunlarda işlemcinin overclocklu olması pek bir şey değiştirmiyor.
Seçtiğin anakart z97 brodwell destekli. İlerde ihtiyaç duyarsan i5 4590 satıp brodwell alırsın ve upgrade yaparsın.

Core i5 4590 Soket 1150 3.3GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı