2000-2500 TL arası sistem önerisi

Muhammetsg

Femtopat
Merhabalar, abiler, ablalar.
Ben bu konuda sizlerden bilgi almak istiyorum. Bu zamanda göründüğü gibi dolar yüksek ve bilgisayar toplanması biraz maliyetli oluyor.
Ben bu bayramda çalışarak en fazla 2000-2500 TL arası bir sistem önerinizi bekliyorum, arkadaşlar bu arada parayı büyük emekler harcayarak kazandığım için beni ileriye götürebilecek bir sistem olursa sevinirim.
Ben bu son zamanlarda incehesap'tan union 2200 Bafır sistemine bakmıştım ve şu an kararım onda. Bu sistemi önerir misiniz?
Yoksa nasıl PC toplayayım?
Sizden görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Kusura bakmayın bu konularda yeniyim.
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

CORSAIR CMK8GX4M1D3000C16 Vengeance 3000MHz 8 Gb DDR 4 Pc Ram | En Ucuzu Akakçe (2tane)

Merhabalar, abiler, ablalar.
Ben bu konuda sizlerden bilgi almak istiyorum. Bu zamanda göründüğü gibi dolar yüksek ve bilgisayar toplanması biraz maliyetli oluyor.
Ben bu bayramda çalışarak en fazla 2000-2500 TL arası bir sistem önerinizi bekliyorum, arkadaşlar bu arada parayı büyük emekler harcayarak kazandığım için beni ileriye götürebilecek bir sistem olursa sevinirim.
Ben bu son zamanlarda incehesap'tan union 2200 Bafır sistemine bakmıştım ve şu an kararım onda. Bu sistemi önerir misiniz?
Yoksa nasıl PC toplayayım?
Sizden görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Kusura bakmayın bu konularda yeniyim.
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.
Sistem biraz sıkıntılı açıkçası, ileriye götürecek bir pc istiyorsanız öncelikle anakartınız B450 chipsetli olmalı, Union 2200 'de A320 anakart var. B450'nin avantajı A320'den farklı olarak 7nm işlemcileri destekliyor olması, yani 3. nesil işlemcileri (aklınızdan 3200G de 3. nesil değil mi diyorsunuz , haklısınız ancak 3200G ve 3400G 12 nm lik işlemciler, daha üst düzey 3600 gibi işlemcilere yükseltmek istediğinizde sistemi anakart yükseltmek zorunda kalırsınız) destekliyor olması. Daha belli olmasa da 4. nesil işlemcileri de destekliyeceği yönünde bazı söylentiler var.

Onun dışında apu sistemlerin olmazsa olmazı çift kanal ram, youtube de videolarını izlerseniz aynı ram miktarını çift yada tek takmak ( 1x16, 2x8) çok farkediyor. Önerim 2x8 ram kullanmanız.

Arkadaşların belirttiği gibi ssd ve psu berbat, uzun vadeli olmasını istediğiniz sistem için kesinlikle kaliteli bir psu şart.

Önerdiğim sistem:
Gamebooster GB-G3030B USB 3.0 Atx Mesh Sıngle Rıng Raınbow Fan Siyah Kasa (Psu Yok)

Seagate Barracuda 500GB 3.5" 7200RPM 32MB SATA 3.0 NCQ Sabit Disk ST500DM009

Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Gigabyte B450M S2H AMD DDR4 M2 mATX Fiyatları ve Özellikleri

HIGH POWER AK HPE-500BR-A12S 500W 85+ Bronze Aktif PFC ATX Fiyatları ve Özellikleri

(Ramlerden 2 tane almalısınız)
Sistem toplam 2681 TL yapıyor, fiyatı bütçeye çekmek için kasa ve psu yu ayrı ayrı almak yerine birlikte satılanları oluyor. Onların kalitelisini ( öyle bir kasa+psu bulursanız konu açın , yardımcı oluruz) alın. Ram lerden kesinlikle kısmayın, 1-2 aya ikinci ram i alırım, şimdilik bütçeme uysun diyorsanız başlangıç için bir tane alabilirsiniz.

Sistem biraz sıkıntılı açıkçası, ileriye götürecek bir pc istiyorsanız öncelikle anakartınız B450 chipsetli olmalı, Union 2200 'de A320 anakart var. B450'nin avantajı A320'den farklı olarak 7nm işlemcileri destekliyor olması, yani 3. nesil işlemcileri (aklınızdan 3200G de 3. nesil değil mi diyorsunuz , haklısınız ancak 3200G ve 3400G 12 nm lik işlemciler, daha üst düzey 3600 gibi işlemcilere yükseltmek istediğinizde sistemi anakart yükseltmek zorunda kalırsınız) destekliyor olması. Daha belli olmasa da 4. nesil işlemcileri de destekliyeceği yönünde bazı söylentiler var.

Onun dışında apu sistemlerin olmazsa olmazı çift kanal ram, youtube de videolarını izlerseniz aynı ram miktarını çift yada tek takmak ( 1x16, 2x8) çok farkediyor. Önerim 2x8 ram kullanmanız.

Arkadaşların belirttiği gibi ssd ve psu berbat, uzun vadeli olmasını istediğiniz sistem için kesinlikle kaliteli bir psu şart.

Önerdiğim sistem:
Gamebooster GB-G3030B USB 3.0 Atx Mesh Sıngle Rıng Raınbow Fan Siyah Kasa (Psu Yok)

Seagate Barracuda 500GB 3.5" 7200RPM 32MB SATA 3.0 NCQ Sabit Disk ST500DM009

Gigabyte B450M S2H AMD DDR4 M2 mATX Fiyatları ve Özellikleri

HIGH POWER AK HPE-500BR-A12S 500W 85+ Bronze Aktif PFC ATX Fiyatları ve Özellikleri

(Ramlerden 2 tane almalısınız)
Sistem toplam 2681 TL yapıyor, fiyatı bütçeye çekmek için kasa ve psu yu ayrı ayrı almak yerine birlikte satılanları oluyor. Onların kalitelisini ( öyle bir kasa+psu bulursanız konu açın , yardımcı oluruz) alın. Ram lerden kesinlikle kısmayın, 1-2 aya ikinci ram i alırım, şimdilik bütçeme uysun diyorsanız başlangıç için bir tane alabilirsiniz.
ilk iki link açılmadıda
başka sorum olacaktı başka herhangi kasa alsam sıkıntı olurmu ve ekran kartını 3-4 aya sonra takabilirmiyim ?
Union 2200 güç kaynağı, anakart ve SSD konusunda sınıfta kalıyor. Böyle bir sistem toplayabilirsin.

AMD Ryzen 3 3200G
Gigabyte B450M S2H
GeIL 16GB (2x8) Evo Spear 3000 MHz CL16
Kingston A400 240 GB
Dark Raider 500W
sistemin güzel de fiyatına göre şimdi kasayı değiştirmek istesem hangi özelliklerde alayım kasayı

Son düzenleme:
ilk iki link açılmadıda
başka sorum olacaktı başka herhangi kasa alsam sıkıntı olurmu ve ekran kartını 3-4 aya sonra takabilirmiyim ?

sistemin güzel de fiyatına göre şimdi kasayı değiştirmek istesem hangi özelliklerde alayım kasayı
Kasayla ilgili bir zorunluluk yok, istediğinizi tercih edebilirsiniz. Ekran kartı takmak istiyorsanız 3400G işlemci almanızı öneririm. Fiyatı bütçenizi aşacaktır. 3-4 ay sonra ekran kartı alıcaksanız, bilgisayarı parça parça toplamaya başlayın (1200af ,1600af veya 3100 işlemci olacak şekilde). Ekran kartını apu işlemciye taktığınızda işlemcinin avantajı kalmıyor.

sistemin güzel de fiyatına göre şimdi kasayı değiştirmek istesem hangi özelliklerde alayım
Hocam anlayamadım? Union 2200 denilen kasayı özelleştirip almak mı istiyorsun? Öyleyse güç kaynağını Cougar 600W 80+ yap, anakartı da Asus B450M-K yap diyeceğim lakin halen iyi değil. SSD'si gerçekten felaket durumda ve tek tek toplayınca da aynı paraya 16 GB RAM'lı alabiliyorsun bilgisayarı.
O sistemden uzak durmanı öneriyorum. Bence direkt tek tek topla eğer hazır sistem istiyorsan tek tek toplamayla aynı özellikleri olan ama 8 GB RAM ve çift kanal performansı eksik sistemler var, onları önerebilirim belki de.
Diğer soruna yanıtım ise takabilirsin. GTX 750 Ti tarzı kartları takma tabii onlar iyi performans vermez.

Geri
Yukarı