2000-2500 TL Civarı Oyun İçin Sistem Tavsiyesi

ersnkurt

Hectopat
Daha fazla  
Değerli technopat ailesi herkese merhabalar, elimde aerocool x-warrior kasa var bu kasayı kulanmayı düşünüyorum. Aynı zamanda 500 gb hdd var onu da kullanmayı düşünüyorum belkide değiştiririm bilemiyorum. İhtiyacım olan şeyler; anakart,işlemci,ekran kartı, ram, 128 gb ssd. Birde elimde 400W Bir psu var yeterli olursa bunu kullanırım olmazsa psu da tavsiye ederseniz sevinirim. Bütçem maksimum 2500 TL. Günümüz oyunlarını (Örn:GTA5) Rahatça orta-yüksek ayarlarda oynamak istiyorum umarım bütçem buna izin verir.Tavsiyelerinizi bekliyorum herkese çok teşekkürler..

güncell.. arkadaşlar yardım lütfen

2500 tl yi birazcık aştı. fakat gta v rahat oynatır. kolay gelsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adsız.jpg

2500 tl yi birazcık aştı. fakat gta v rahat oynatır. kolay gelsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 116548
bütçenin çoğu ekran kartına mı ayrılmalıdr? i3 işlemci yetersiz kalmaz mı? ve birde elimdeki 400w psu ile bu sistemi kurabilirmiyim yoksa yeni bir psu almam gerekli mi? Çok teşekkürler

Gtx 970 için önerilen minimum PSU 500W. Bence işlemci olarak i5 4460 ve ekran kartı olarak gtx 960 kullanmalısınız. Duruma göre 500W bir PSU alabilirsiniz. Anakart için de H81 yongalı bir kart seçebilirsiniz. Böylece fiyat tahminimce 200 lira civarında aşağı iner.

Gtx 970 için önerilen minimum PSU 500W. Bence işlemci olarak i5 4460 ve ekran kartı olarak gtx 960 kullanmalısınız. Duruma göre 500W bir PSU alabilirsiniz. Anakart için de H81 yongalı bir kart seçebilirsiniz. Böylece fiyat tahminimce 200 lira civarında aşağı iner.
gerçekten çok kararsızım ya nasıl yapsak :/

Hocam geçenlerde şöyle bir sistem toplamayı düşünmüştüm fakat bütçe işini daha ayarlayamadım. Bu sistem parçalarını yazarken dolar kuru daha düşüktü. Şuanda 2500-2550 civarına denk gelir diye tahmin ediyorum. Bu sistemi düşünebilirsin.

PC.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı