2000-3000 TL arası monitör tavsiyesi

cnazik

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Akademisyen
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle monitör kullanım amaçlarım ve bilgisayarım hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Kullandığım laptop: Dell G7 7590 ( i7-9750H, RTX2060, 16 GB RAM, 256 GB NVMe SSD). 144Hz panele sahibim*.
Laptop çıkışları: Mini DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b, USB-C DisplayPort/USB-C Thunderbolt.

Monitör kullanım amaçları: Akademik çalışmalar (originlab Pro grafik çizim programı, Office programları vb. ), özellikle video (film-dizi vb.) izlemek ve nadir de olsa bireysel Crysis, pes gibi oyun oynamak (öncelikli değil) diyebiliriz.

Sizden isteğim; en az 2K ve 27" (27 inç) olan monitör tavsiyelerinizi yazmanızdır. Arada kaldığım birkaç monitörün linklerini aşağıda vereceğim fakat ne gibi ayrıntılara dikkat etmem gerekiyor tam bilmiyorum. Ayrıca bunların dışında daha iyi önerileriniz varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

1- LG 27UL550-W 27" IPS Panel 4K HDR 10 (fiyatı çok iyi geldi bana)

2- Philips 276E8VJSB 27" IPS Panel 5ms 4K UHD

3- Samsung LC27HG70QQMXUF 27" VA Panel 1ms 144Hz QHD Curved (2K monitör fakat hem 144Hz hem de curved özellikleri benim için iyi fakat yaklaşık 500 ₺ daha pahalı LG'den)

*Yukarıda belirttiğim gibi bilgisayarımda 15, 6" Full HD 144Hz panel kullanıyorum. 27" 4K 60Hz panel gözüme farklı gelir mi veya ne gibi problemler olabilir?

Son düzenleme:
Samsung önerimdir ama bütçeni aşmak istemiyorsan LG al burada Philips biraz yavaş kalmış
birdaha düşündüm de 4K monitör senin işini daha iyi görmene yarayacaktır senin için monitörün hızı değilde görüntü kalitesi diyorsan Philips'i tercih etmelisin.

Samsung önerimdir ama bütçeni aşmak istemiyorsan LG al burada Philips biraz yavaş kalmış
Bir daha düşündüm de 4K monitör senin işini daha iyi görmene yarayacaktır senin için monitörün hızı değil de görüntü kalitesi diyorsan Philips'i tercih etmelisin.

Görüntü kalitesi karşılaştırması yaptım fakat veri olarak çok bir fark göremedim neye göre kalitesi fazla biraz daha açabilir misin?

Geri
Yukarı