2000₺ Anakart, İşlemci ve RAM Tavsiyesi

Merhaba 2000 TL bütçem var SSD, kasa ve monitör bulunmaktadır yani geriye işlemci, anakart, RAM kalıyor, tavsiyeniz nedir?

Fiyatları araştırmadım. Zaten @Caner Uncu hocamız güzel bir öneri yapacaktır. Elinizde GPU ve PSU var mı?

Kabaca bir öneri yapayım size kafamdan.
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF 12nm
Anakart: B450M S2H veya VDH Pro Max
RAM: 8x2 veya 1x16 3200MHz RAM.

Hiç bulamamak gibi bir durum olmaz, her taraf RAM kaynıyor.
Ayrıca 32 GB oyun amaç ise fazla, 16 GB yeterli.

Önerileriniz için teşekkür ederim ekran kartımda yok fakat AMD işlemciler ısınıyor kasma oluyor diye yorumlar okudum acaba öyle bir şey var mıdır? Bir de ekran kartı olmadan bu sistem oyunlarda herhangi bir problem yaratır mı öyle çok uçuk bir görselde beklemiyorum zaten ama oynasın yeter bana PUBG Lite, ETS 2, CS:GO.

Benzer bütçe ile ben de bahsedilen parçaları toplamaya çalışıyorum ve ram için 3200mhz şu ürün var

Mediamarkt Club üyeliği yapılınca hoşgeldin indirimi olarak 50 TL veriyor ve 636,90TL'ye 2x8gb 3200mhz ram alınabiliyor.

Önerileriniz için teşekkür ederim ekran kartımda yok fakat AMD işlemciler ısınıyor kasma oluyor diye yorumlar okudum acaba öyle bir şey var mıdır? Bir de ekran kartı olmadan bu sistem oyunlarda herhangi bir problem yaratır mı öyle çok uçuk bir görselde beklemiyorum zaten ama oynasın yeter bana PUBG Lite, ETS 2, CS:GO.

Konu hakkında yardımcı olur musunuz ?

Konu hakkında yardımcı olur musunuz ?
ryzen 5 1600 alırsanız ekran kartı da almak zorundasınız. o işlemcinin dahili ekran kartı yok. ekran kartı dahil olan işlemciler için apu sistem toplama diye bir başlık açın isterseniz arkadaşlar oradan yardımcı olsun.

Geri
Yukarı