$2000 bütçe ile PC toplama

İşlemci: i7 8700K 345$
Anakart: Asus Z370 ROG H 124$
RAM: Corsair 3000MHz RGB 16GB (2X8) 150$
GPU: RTX 2080 790$
HDD: WD Blue 1TB 64Mb 44$
SSD: 970 Evo 250 GB 113$
PSU: Evga 650 Supernova 90$
Soğutma: Corsair H115İ Pro 140$

Böyle olabilir. Sıvı soğutma biraz pahalı bana kalırsa. 100İ olabilir onun yerine. 250$ falan kalıyor.

Anakartı $124'e göremedim ben sanırım. Sıvı soğutma H100i $100 240mm radyatör, 120mm dual fan yeterli olur diye düşündüm. Corsair in RM750x tam modüler olduğu için kablo yönetiminde işime gelir diye düşündüm. RAM'de de sizin söylediğinizin üzerine $19 ekleyip RGB pro alacağım. Ufak tefek +-$100 oynamalar çok mühim değil açıkçası.

Garanti konusunu nasıl halledeceksiniz? Benim tavsiyem amazon.de üzerinden alın en azından Türkiye'ye gelince amazonun 2 yıl garantisi altında olursunuz. 2000 dolar 1720 euro ediyor. Bir düşünün derim.
Şimdiden hayırlı olsun, mavi ekransız, hatasız olsun inşallah.

Garanti konusunu nasıl halledeceksiniz? Benim tavsiyem amazon.de üzerinden alın en azından Türkiye'ye gelince amazonun 2 yıl garantisi altında olursunuz. 2000 dolar 1720 euro ediyor. Bir düşünün derim.
Maalesef amazon.de fiyatları farklı şöyle ki

https://www.amazon.com/dp/B06Y11DFZ...b7c2-28552c6c3924&ie=UTF8&qid=1536700484&sr=1 714 Dolar

https://www.amazon.de/GeForce-Optim...F8&qid=1536700511&sr=1-8&keywords=gtx+1080+ti 834 Euro

arada muazzam bir kur farkı ve fiyat farkı oluşuyor her türlü amazon.com daha karlı ayrıca amazondan aldığınız ürünler EVGA olsun Gigabyte olsun garanti kapsamında şöyleki direk yurt dışına gönderebilir ve ya Türkiye'de bu işe bakan firmalara teslim edebilirsiniz faturası olduğu sürece global garanti geçerlidir. Bi aralar Vektron bakıyordu evgaya şuan bilmiyorum.

Garanti konusu sıkıntı evet ancak Almanyadan almaya kalktığımda hem gümrük vergisi, hem kargolama bedeli hem mur farkı hem de normal fiyatlara göre daha pahalı ürünler çıkıyor ortaya.
Teşekkür ederim, inşallah kazasız belasız toplar Türkiye'ye getirebilirim.

Garanti konusu sıkıntı evet ancak Almanyadan almaya kalktığımda hem gümrük vergisi, hem kargolama bedeli hem mur farkı hem de normal fiyatlara göre daha pahalı ürünler çıkıyor ortaya.
Teşekkür ederim, inşallah kazasız belasız toplar Türkiye'ye getirebilirim.
Doğru abi haklısınız. Bizlere bir ara work and travel için taktik verebilirseniz de ayrıca memnun olurum. Bizde üniversiteli olduk sayılır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı