2000 TL 2k 144Hz Monitör Tavsiyesi

poten_za

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I5 12400f - Asus B660 Prime B-660 Plus D4 - Zotac 3070 Ti - CM Masterbox TD500 V2 Mesh - 2x16 Netac DDR4 3600mhz - Asus TUF VG27AQ
Arkadaşlar merhaba;

Intel i5 6600, Msi GTX970, 16 GB DDR4 sistem kullanmaktayım. Kullandığım monitör ise çok eski bir model Samsung. Yeni monitör alacağım fakat bazı modeller arasında kaldım. İncelemelere göz attığım halde karar veremedim. Öncelikle 27" olmasını istiyorum. 24" olabilir fakat önceliğim 27". 4k için erken yorumları okudum dolayısıyla 2k olarak bakıyorum. Aşağıda bazı modelleri vereceğim. Konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim yarın alacağım.

SAMSUNG 28" LU28E590DS/UF 1 MS UHD 4K GAMING MONİTÖR

AOC 24" G2460Pqu GENİŞ EKRAN GAMİNG MONİTÖR

BenQ 27" XL2720Z 1ms/144Hz 3D Full HD Gaming Led Monitör

BenQ 24" XL2411Z 1ms/144Hz Full HD Gaming Led Monitör

BenQ 24" XL2430T 1ms/144Hz Full HD Gaming Led Monitör

BenQ 27" XL2730Z 1ms/144Hz FreeSync 2K QHD Gaming Led Monitör

ASUS 27" MG278Q 1ms 144Hz 2K HDMI+DP FreeSync Gaming Monitör

ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz Full HD HDMI+DP 3D Gaming Monitör

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekran kartınız Nvdia olduğu için freesync monitörleri eleyebilirsiniz.G-sync özellikli en ucuz monitör işinizi görcektir.

G-Sync sadece Asus var ve fiyatı 3000 TL bütçemi aşıyor. Freesync olması sorun yaratır mı?

G-Sync sadece Asus var ve fiyatı 3000 TL bütçemi aşıyor. Freesync olması sorun yaratır mı?
Ekran kartınız G-SYNC destekleyen bi model bu teknoloji ekranın yenileme hızı ile grafik kartının yenileme hızını eşit tutuyor böylece yırtılmaların önüne geçiyor.Çok önemli bir özellikmi? Hayır, ama yinede almışken eğer bütçeniz varsa G-sync almanız daha iyi olcaktır.Freesync ise AMD ekran kartlarının kullandığı aynı teknolojinin adı.Bir zararı olcağını düşünmüyorum.

Ekran kartınız G-SYNC destekleyen bi model bu teknoloji ekranın yenileme hızı ile grafik kartının yenileme hızını eşit tutuyor böylece yırtılmaların önüne geçiyor.Çok önemli bir özellikmi? Hayır, ama yinede almışken eğer bütçeniz varsa G-sync almanız daha iyi olcaktır.Freesync ise AMD ekran kartlarının kullandığı aynı teknolojinin adı.Bir zararı olcağını düşünmüyorum.
Anladım. Sanırım tercihimi Asus BG248QE olarak kullanacağım. Sizce nasıl tercih

Anladım. Sanırım tercihimi Asus VG248QE olarak kullanacağım. Sizce nasıl tercih?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı