2000 TL bilgisayar yükseltme

Harleen

Kilopat
Daha fazla  
Maaşım geçtiği zaman bilgisayarıma yükseltme yapmak istiyorum. Alacağım parçalar RAM, SSD ve temizlik için termal macun olacak. Benim sormak istediğim şu. Alacağım RAM ile toplam 12 GB RAM'im olacak. SSD ve RAM'in yanına işlemci veya ekran kartı olarak ne alabilirim? Bütçem en fazla 2000TL. Bu ay RAM ve SSD diğer ay ekran kartı veya işlemci yükseltmek istiyorum.

Şu an elinizde bulunan sistem nedir?
Atmayı unutmuşum pardon.

pc 1.PNG

pc 2.PNG

Elinizdekileri satıp DDR3'ten kurtulun hocam, sisteminizi 1500TL veya 2000TL'ye satıp 4000TL'ye çıkabilirseniz 2.elden Ryzen 3 3200G olan bir APU sistem toplayabilirsiniz. Şu anki sisteminize alacağınız işlemci ölü yatırımdan başka bir şey olmaz.

Elinizdekileri satıp DDR3'ten kurtulun hocam, sisteminizi 1500TL veya 2000TL'ye satıp 4000TL'ye çıkabilirseniz 2.elden Ryzen 3 3200G olan bir APU sistem toplayabilirsiniz. Şu anki sisteminize alacağınız işlemci ölü yatırımdan başka bir şey olmaz.
Yani benim çok bir beklentim yok aslında. Valorant olur GTA 5 olur bu oyunları oynarken arka planda sorunsuz uygulama açabileceğim, discord üzerinden agalarla takılabileceğim bir PC'ye dönüştürmek. Bu yükseltme bunları yapar mı diye düşündüm. Ayriyeten sizin söylediğiniz işlemciyi alsam direkt performans artışı görür müyüm? Sonuçta 4 GB RAM'den 8'e geçmek, bir de SSD takmak performans artışı olur diye düşündüm.

Paylaştığınız sistemi upgrade ile kurtarabileceğinizi sanmıyorum. Bence de en doğrusu satıp 2. el biraz daha güncel bir sistem almak daha mantıklı.
Hocam amacım Valorant gibi oyunlarda kasmadan oynayabilmek. Şuan bana yetersiz görünen RAM'im.

Hocam amacım Valorant gibi oyunlarda kasmadan oynayabilmek. Şu an bana yetersiz görünen RAM'im.

Yolladığınız sistem yükseltme yapmaya değecek bir sistem değil işte bende size bundan bahsediyorum. Aynı paraları harcayarak daha güncel bir sisteme sahip olabilirsiniz. Hee tabii ki de ben illede gideceğim RAM alacağım derseniz buyurun alın para sizin dilediğiniz gibi harcayın.

Yolladığınız sistem yükseltme yapmaya değecek bir sistem değil işte bende size bundan bahsediyorum. Aynı paraları harcayarak daha güncel bir sisteme sahip olabilirsiniz. Hee tabii ki de ben illede gideceğim RAM alacağım derseniz buyurun alın para sizin dilediğiniz gibi harcayın.

Peki bu PC'yi satıp alabileceğim bir PC var mı? Ve ederi ne kadardır elimdekinin.

Yeni konular

Geri
Yukarı