2000 TL CS:GO için yüksek ayar sistemi önerisi

Ergun15

Hectopat
Daha fazla  
2000 TL bütçem var ve oyun oynamak için bir PC toplamak istiyorum. CS:GO'da yüksek ayarda 200-250 FPS verse yeter. Arkadaşlar 2000 TL'yi geçmesin lütfen çünkü başka param yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben İtopya'dan bu kadar yapabildim. Çok yükseltilebilir bir sistem olmadı, ben normalde en az 2500 TL toplamıştım. Bu fiyata sığmak zor oldu ve genel olarak geleceğe dönük olması için hep AMD toplardım. İlk Intel sistemlerimden biri. Elimden geleni yaptım. HDD'den kısarak, 50 TL daha indirebilirsin sanırım. Benden bu kadar ama daha iyi toplayan çıkacaktır diye düşünüyüorum.
Xigmatek Xcp-A400 X-Calibre 400W 80+ PSU
PowerBoost Deluxe Serisi VK-G1023S USB 3.0 Midtower Kasa (Psu Yok)
WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk
MSI H110M PRO-D Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz DVI Anakart
Intel Pentium G4600 Soket 1151 3,6GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci
CORSAIR 8GB Value DDR4 2133Mhz CL15 Single Ram
MSI GeForce GTX 1050 2GT OC 2GB GDDR5 128Bit DX12 Ekran Kartı
Yanlışım varsa düzeltin, lütfen. Ayrıca bu sistemin o 200-250 f/s değerini verebileceğinin sanmıyorum.

Mantıklı, ama ben önemsemesem de kasa görünümünü seven çok insan olduğu için öyle bir kasa koydum. İlk başta Rzen 3 1200 koymuştum ama +80 bir psu koyduğumda fiyat biraz aşıldı. Ayrıca Dolar yükseldiğinden o sistem 2000 TL'yi aşmış olabilir şuanda. Bu arada bu ekran kartı çok güzel gözükmese de, DX12 olmasa da. Bu ekran kartının fiyatı hem daha düşük hem de VRAM'i fazla. Ama bellek ve çekirdek hızı da daha düşük sanırım yani bütçe ve VRAM mi? Yoksa Çekirdek ve bellek hızı mı ona karar vermen gerek. Şahsen bence daha yüksek performans veren 2. seçenek daha anlamlı olur.

Son düzenleme:
Screenshot_2018-02-06-18-36-56-032_com.android.chrome.png

AMD tabanlı topladım. Fiyatın üstüne çıktı çünkü daha ucuza iyi sistem toplayamadım. Anakartı B serisi seçtim Overclock yapabilirsiniz. İleride geliştirebileceğiniz bir sistem. Kasayı isterseniz değiştirebilirsiniz.

O sistemin fiyatı şuan 2700 TL.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 280981
Ben de AMD tabanlı topladım. Fiyatın üstüne çıktı çünkü daha ucuza toplayamadım. İleride geliştirebileceğiniz bir sistem. Kasayı isterseniz değiştirebilirsiniz.
Bu sistem ile rahatça yüksek ayarlarda 200 FPS üstü alırsınız. Bu fiyata zaten daha iyisi mümkün değil. Hem AM4 soket olduğu için ileride rahatça R3, R5 veya R7 ile değiştirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı