2000 TL grafik tablet önerisi

Yıllardır kullanırım One by Wacom serisini. Clip Studio ile çizim yaptım, Photoshop kullandım, oyunlar için animasyon yaptım ve Blender kullandım bu tabletle. Kaleminde iki düğme olduğu için fazla kısayol atanmıyor maalesef. Bunun dışında ise hiçbir sorun yaşamadım. Ekran boyutun büyükse medium, küçükse small modelini al.
One By Wacom Small
One By Wacom Medium

Ama basınç hassatiyeti 2048.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek bir özelliği yok. Zaten fiyatı o yüzden uygun ama doğruluk ve çizim hissiyatı iyi.

Düğme sayısı az olduğu için uygun fiyatlı. Özellik istiyorsanız daha pahalı tabletlere bakmanız gerekli. Ekranı yok, monitöre bakıp çizim yapıyorsunuz. El koordinasyonunuz zamanla oturuyor.

Dediğim gibi tek kötü yanı iki düğmesinin olması. Bu düğmelere zamanla ihtiyaç duyuyorsunuz, CTRL+Z tarzı uygulama içi kısayollar atamak için. İşinizi hızlandırıyor bunlarda.

Basınç hassasiyetini çok takmayın kafanıza. 2048 gayet yeterli. Blender ile karakter oluştururken zorlanmıyorsunuz. Zaten o hassasiyeti çizim yaparken fazla uç yememesi için düşürme ihtiyacı bile duyabilirsiniz. Mesela Clip Studio kullanırken o hassasiyeti düşürmezsem, bastırmak zorunda kaldığım için çok daha hızlı uç kısaltıyor grafik tabletler.

Grafik tablet alırken, o kalemlerin ucunun satıldığını ve zamanla kalem ucu kısaldıkça yenisini alma ihtiyacını duyacağınızı unutmayın. Değiştirmedilerse One By Wacom içinden iki ya da üç yedek uç çıkması lazım sıfır kutunun içinden.

Ayrıca Wacom bu sektörde gayet iyi ve bilinen bir markadır. Cihazları uzun ömürlüdür. Başka alacağınız cihazlarda tablet ekranı çok çabuk çizilebilir bu da çizim yapmanızı zorlaştırabilir.

Son düzenleme:
Evet uzun ömürlü basınç hassasiyeti 8092 yani senin tablete uyguladığın basınç kadar fırça kalınlaşıyor vb.
çizim alanı büyük kısayol tuşları var.

Tabletlerin özellikleri hakkında biraz bilgi verebilir misin önemliler hangileri. Bşrde önerdiğiniz tablet uzun ömürlü mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet uzun ömürlü basınç hassasiyeti 8092 yani senin tablete uyguladığın basınç kadar fırça kalınlaşıyor vb.
çizim alanı büyük kısayol tuşları var.

Kalite olarak nasıl peki marka, tablet olarak bir yerden sonra sıkıntı çıkartır mı? (bu tabletler hakkında bilgim olmadığı için ekstradan soruyorum)

Kalite olarak nasıl peki marka, tablet olarak bir yerden sonra sıkıntı çıkartır mı? (bu tabletler hakkında bilgim olmadığı için ekstradan soruyorum)

Hocam anlatigim kadarıyla bunlar kendinden bir tablet değil bir Mac PC veya Windows PC ile kullanmaniz lazim.

Evet. Kendinden tablet olanlar (içerisinde bilgisayar olanlar) aşırı pahalı. Genelinde USB, Bluetooth ile bilgisayar ya da telefona bağlayıp, ekrana bakarak çizim yapıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı