2000 TL İkinci El Sistem Toplama

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Bütçem kaysa kaysa en fazla 2100 TL'ye falan kayabilir. Niye sistemi upgrade etmiyorsun derseniz yeni maceralara atılmak istiyorum bir yandan. Aklımda bir sistem oluşturdum ama size de linkleri atayım. İ5 6500, B150M, 8 GB RAM üçlüsünüzü 1050 TL gibi bir fiyattan alabilirim. Öncelikle SSD'yi kesinlikle koymak istiyorum sisteme onun içinde 150 TL gibi bir bütçe ayırmam gerek gerekirse ilerleyen zamanlarda eklerim. RX 570 ikinci el kartlar 600-900 TL arasında geziniyor. 650 TL'ye ise RX 570 Rog Strix buldum. Yani total olarak 1800 TL gibi bir param gidiyor. HDD elimde var o sıkıntı değil ama kasa-PSU olayında ikinci ele girişmem gerek ki çok kaybeder miyim? Bütçeden kısmak için ekran kartını düşürmek istersem 6-7 ay miningli kartlar 550-600 TL'ye bulunuyor. Sizce doğru ortamda doğru ayarlar ile yapıldıysa almak mantıklı mı yoksa 500 TL'ye RX 560 4 GB mı mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Param az diye ikinci ele yönelme ileride pişman olursun bence. Bozuk çıkar, bir sorunu çıkar iade edemezsin paran boşa gider. Yerinde olsam sıfır apu sistem alır zamanla tek tek yükseltme yapardım.

Bunlarda yükseltme yapılabilecek bilgisayarlar

Geliştirme yapmayı düşünmüyorum çünkü ihtimali çok az. Ondan dolayı aldığım sistem beni götürsün zaten birkaç yıl sonra değişiklik gelir yine. Yani APU düşünmüyorum.

GeT ile bilgisayar kasası alsam ATX bir kasa için ortalama kargo ücreti ne kadar tutar? Yurtiçi anlaşmalılar ama 100 TL'yi falan bulur mu ki kargo parası acaba?

Son düzenleme:
Geliştirme yapmayı düşünmüyorum çünkü ihtimali çok az. Ondan dolayı aldığım sistem beni götürsün zaten birkaç yıl sonra değişiklik gelir yine. Yani APU düşünmüyorum.

GeT ile bilgisayar kasası alsam ATX bir kasa için ortalama kargo ücreti ne kadar tutar? Yurtiçi anlaşmalılar ama 100 TL'yi falan bulur mu ki kargo parası acaba?
Max 30 TL olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı