2000 TL İleriye Dönük İşlemci Tavsiyesi

300 TL küçük para ise 1950X öneririm.
Onu alabilecek olsam bu konuyu açmazdım. Ayrıca bütçeyi 2000 TL söylediğim için bu fiyat skalasindaki işlemcilerin ucuz veya pahalı olması fark etmez.

Sanırım Ryzen alıp yükseltmeye fazla girmeyeceğim.

Vega serisi hakkında yorumlarınızı alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer böyle bir öneri istersen sistemi komple yazman gerekir. Taksit taksit hangisinin daha iyi olacağını söylemek biraz zaman kaybı. İşlemci olarak Ryzen öneririm, ileriye dönüktür. Ancak arkadaşların da dediği gibi, saf yüksek oyun performansı istersen I7-8700K al.

Ekran kartı olarak Vega önerilebilir ancak fiyatı nedeniyle pek karlı bir iş olmaz. Vega 64 fiyatına çok daha performanslı GTX 1080 Ti alınabilir. Aynı şekilde Vega 56 yerine GTX 1080 alınabilir. Bunun yanında Nvidia serisine oranla denk olan ekran kartları daha fazla güç çekiyor.

Eğer böyle bir öneri istersen sistemi komple yazman gerekir. Taksit taksit hangisinin daha iyi olacağını söylemek biraz zaman kaybı. İşlemci olarak Ryzen öneririm, ileriye dönüktür. Ancak arkadaşların da dediği gibi, saf yüksek oyun performansı istersen I7-8700K al.

Ekran kartı olarak Vega önerilebilir ancak fiyatı nedeniyle pek karlı bir iş olmaz. Vega 64 fiyatına çok daha performanslı GTX 1080 Ti alınabilir. Aynı şekilde Vega 56 yerine GTX 1080 alınabilir. Bunun yanında Nvidia serisine oranla denk olan ekran kartları daha fazla güç çekiyor.
Yorumun için teşekkürler. Ben aslında başlığı bu şekilde oluşturmadım zaten. Belki ben anlatamadım veya yanlış anlaşıldım. Benim sistem olarak bütçe olarak bir sıkıntım yoktu. Belirli bir fiyat skalasında alacağım parçalar yapacağım tercihler ileride güncellerken sıkıntı yaşatır mı veya gelişen teknolojiye karşı yanlış bir tercih mi olur? Sorun buydu. Bu parçalarında işlemci-anakart ve ekran kartı olduğunu yazdım. Sanırım yeni bir konu açmak gerekecek.

Şöyle diyeyim, Intel bu konuda iyi sayılmaz. Intel şu ana kadar 3 soket değiştirdi ( Skylake > Kaby-Lake > Coffee-Lake // Broadwell-E > Skylake-X). Yani, pek geleceğe dönüklükten bahsedilemez. Şu anda I7-8700K alırsınız, sonraki sene Intel başka soket çıkarır. Ancak AMD'de durum böyle değil. Şimdi alsanız bile daha 4 yıl süreniz var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı