2000 TL Sahibinden.com'dan PC Tavsiyesi

Trexa

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Selamlar. PC bakıyorum da bütçe en fazla 2000 TL oldu. Bir türlü şu PC'yi alamadım. Bütçe değiştirip duruyorum. Bu ay sonu sonunda kesinleşti, İkinci el bir bilgisayar alacağım. Sahibinden'de bir PC buldum. AMD işlemcilerden pek bir şey anlamıyorum. Sizce bu PC 2000 TL bandında ikinci el alınır mı? CPU kullanımını atmadığı için ekran kartı tam verim çalışıp çalışmadığını bilmek istiyorum. Sizce aşağıda verdiğim FPS değerleri normal midir? Bu PC alınır mı?

GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P (rev. 1.0) (CROSSFIRE + OVERCLOCK)
PHENOM 2 X2 570 (X4 B70) QUAD CORE 3800MHZ@OC+ BAKIR TABANLI 2 ISI BORULU FAN
ASUS GTX 760 DIRECT CU II OC2 GB 256BIT DX12 DESTEKLİ
KINGSTON 2X4 8GB DDR3 HYPERX BEAST RAM
KINGSTON A400 240GB SATA 6.0 SIFIR SSD
FSP CMTI20 MID TOWER GAMING PC CASE (2X120MM MAVİ LED + 120MM EGZOS FAN)
RAIDMAX 730W POWER SUPPLY (80+ BRONZE + 120MM FAN)
SAMSUNG SYNCMASTER P2270 22" LED DIGITAL LCD MONİTÖR (DVI)

Oyun FPS Değerleri :

FSP DEĞERLERİ (1920x1080p)
GTA 5 1080P YÜKSEK AYARLAR - 65fps
PUBG STEAM ORTA VE YÜKSEK AYARLAR - 60fps
PUBG MOBILE YÜKSEK AYARLAR - 60fps
HEAVEN BENCHMARK ULTRA - 60fps
CS-GO FULL AYARLAR - 100fps

Bir de sizin bir öneriniz varmı sahibinden.com veya letgodan hazır sistem olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınmaz. İşlemci çöp. Darboğaz yapıyordur o sistem. AMD alınacaksa Ryzen serisi haricinde tercih edilmemeli bana kalırsa.

O satan eleman 11 yıllık ve çift çekirdekli işlemci ile Gtx 760'ı nasıl kullanmış ilginç. İşlemci çok ama çok eski sakın alma pişman olursun. O yazdığın fps değerlerine de inanma kandırmaca aşırı derece de darboğaz yapıyordur o bilgisayar.

Kasa, PSU, zorlarsan RAM ve ekran kartı kurtarır diyebiliriz. Şahsen ben ikinci el olarak hiç yönelmezdim bu sisteme özellikle bu işlemci var iken. https://tr.letgo.com/tr/i/oyuncu-b-lg-sayari_053f190c-0752-4882-8e7e-c67012cd7da2 . Örnek olarak böyle bir sistem alman daha mantıklı olacaktır, araştırırsan çok daha iyi çıkacaktır ben ayak üstü gördüğüm bir ilanı yapıştırdım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı