2000 TL'ye 1050 Ti laptop için monitör önerisi

sRGB kullanmayacak mı? %104 sRGB aşırı doygunluğa sebebiyet verir mi? Gerçi en sağlıklısı %100 olması.
sRGB modu olduğu yazıymıyor. Bu nedenle %93 NTSC'de kalacak büyük ihtimal.

Hocam aslında ben de 27" istiyorum ama yakın mesafede rahatsız edici olduğunu söyleyenler var bu konuda bilginiz var mı
Bunun inçle değil kişinin alıştığı piksel yoğunluğu değeri ile ilgisi var. Bu yoruma bakılırsa laptop'a göre tüm monitörler bir ilginç duruyor bana göre.
Aynı modelin 27mq olan versiyonu vardı ama fiyatını bilmiyorum.

Bunun inçle değil kişinin alıştığı piksel yoğunluğu değeri ile ilgisi var. Bu yoruma bakılırsa laptop'a göre tüm monitörler bir ilginç duruyor bana göre.
Aynı modelin 27mq olan versiyonu vardı ama fiyatını bilmiyorum.
Bir de kavisli nasıl olur diye merak ediyorum, bir dezavantajı var mı kavisli olmasının?

Bir de kavisli nasıl olur diye merak ediyorum, bir dezavantajı var mı kavisli olmasının?
Bu size bağlı. Hoşunuza gider, gitmez veya 1800R size hoş gelirken 1000R gibi agresif kavisler rahatsız edebilir.

Bu size bağlı. Hoşunuza gider, gitmez veya 1800R size hoş gelirken 1000R gibi agresif kavisler rahatsız edebilir.
Hocam tekrar merhaba,

Bugün mağazada monitör deneme şansım oldu ve 27" almaya karar verdim.
böyle bir model buldum renk sayısı 1.07 mlyr diğerlerine göre çok fazla ama fiyatı neden bu kadar düşük msi olmasına rağmen anlamadım. 1080p diye düşüdnüm ama yine de sormak istedim.

Bir de şu monitörü beğendim;
her şeyi aynı sadece 2k sanırım

Bu monitörler için yorumunuz nedir acaba

Son düzenleme:
Hocam tekrar merhaba,

Bugün mağazada monitör deneme şansım oldu ve 27" almaya karar verdim.
böyle bir model buldum renk sayısı 1.07 mlyr diğerlerine göre çok fazla ama fiyatı neden bu kadar düşük msi olmasına rağmen anlamadım. 1080p diye düşüdnüm ama yine de sormak istedim.

Bir de şu monitörü beğendim;
her şeyi aynı sadece 2k sanırım

Bu monitörler için yorumunuz nedir acaba
Optix serisi monitörlerde ölü piksel ve bulutlanma sorunları var. Deneyerek alınabiliyorsa o şekilde almanızı öneririm.

VX2705-2K ise ucuz ve iyi bir 1440p ama ikisini karşılaştırmak yanlış olur. Fiyat olarak çok fark var. İllaha ki seçilecekse tabii ki ViewSonic.

Optix serisi monitörlerde ölü piksel ve bulutlanma sorunları var. Deneyerek alınabiliyorsa o şekilde almanızı öneririm.

VX2705-2K ise ucuz ve iyi bir 1440p ama ikisini karşılaştırmak yanlış olur. Fiyat olarak çok fark var. İllaha ki seçilecekse tabii ki ViewSonic.
Hocam baya bi dolaştım ve sonuç olarak 2 monitör buldum.
ikisi de linkte
Msi'ın özellikleri çok daha iyi geldi ama bahsettiğiniz ölü piksel sorununu bazı yerlerden ayrıca daha duydum. Ama sanırım tüm monitörlerde bu risk var.
Bu iki monitörden sizin tercihiniz ne olurdu?

Hocam baya bi dolaştım ve sonuç olarak 2 monitör buldum.
ikisi de linkte
Msi'ın özellikleri çok daha iyi geldi ama bahsettiğiniz ölü piksel sorununu bazı yerlerden ayrıca daha duydum. Ama sanırım tüm monitörlerde bu risk var.
Bu iki monitörden sizin tercihiniz ne olurdu?
Tüm monitörlerde olabilir ama hespinde aynı sıklıkla değil. Optix serisinde yabancılarda ve Türkiye'de bu problem var.

İkisi arasından MAG274R2 ama Amazon üstünden alınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı