2000 TL'ye 750W PSU önerisi

Hocam haklısınız fakat beni de anlayın bütün parayı ekran kartına bastım ve şu an en fazla 2000 verebilirim ekran kartı iyi olacak diye Ryzen 5 5500 aldım bayağı darboğaz var onu satıp 5600 alacağım o kadar masraf varken 2000'den fazla veremem şu an 650W var o şimdilik idare ediyor.

Baktım ürüne kasaya uyuyorsa boyutu almayı düşünüyorum sağ ol tavsiye için.

Anlıyorum hocam, siz de haklısınız. Biraz konu dışı olacak ama Ryzen 5 5600 de RTX 3070 için zayıf olur. İşlemci darboğazı, ekran kartı darboğazından daha kötü olur. İşlemci sıcaklığın artar ekran kartının tam performansını alamazsınız. Zaten Ryzen 5 5600 ısınan bir işlemci böyle olursa daha fazla ısı ortaya çıkar.

R5 5500 ve 3070 için 750W biraz fazla değil mi? 650W'lık PSU bile işini görür.
Cogu kişi demişti 650 çalıştırır ama ileride sorunlar çıkar 750 al basın ağrımasın dediler zaten ileride 5600 alacağım

Anlıyorum hocam, siz de haklısınız. Biraz konu dışı olacak ama Ryzen 5 5600 de RTX 3070 için zayıf olur. İşlemci darboğazı, ekran kartı darboğazından daha kötü olur. İşlemci sıcaklığın artar ekran kartının tam performansını alamazsınız. Zaten Ryzen 5 5600 ısınan bir işlemci böyle olursa daha fazla ısı ortaya çıkar.
Nzxt
  1. PA-7B1BB-EU almayı düşünüyorum zaten sıvı soğutma eklemesi de yapacağım

Ben böyle yazdım ama öyle aman aman bir darboğaz olacağını düşünmeyin, sizin işlemci ile Ryzen 5 5600 arasında sadece yüzde üçlük bir fark olur, R5 5600 darboğazı sizinkine oranla daha az olur.

Ben böyle yazdım ama öyle aman aman bir darboğaz olacağını düşünmeyin, sizin işlemci ile Ryzen 5 5600 arasında sadece yüzde üçlük bir fark olur, R5 5600 darboğazı sizinkine oranla daha az olur.

RX 6800 ekran kartını besleyebilen işlemci nasıl 3070'i besleyemesin Allah aşkına?

Geri
Yukarı