20000 TL çizim işleri için notebook tavsiyesi

Daha dün satın aldım, Dell Precision serisine bakabilirsin. Ben 5530 serisini seçtim. Quadro P serisine bakabilirsin, işlemcin i7'nin 8.nesil ve üstü olursa iyi olur. Ben de senin kullandığın uygulamaları kullanıyorum. İş istasyonu olarak HP ve Dell'den şaşmamalısın.

Daha dün satın aldım, Dell Precision serisine bakabilirsin. Ben 5530 serisini seçtim. Quadro P serisine bakabilirsin, işlemcin i7'nin 8.nesil ve üstü olursa iyi olur. Ben de senin kullandığın uygulamaları kullanıyorum. İş istasyonu olarak HP ve Dell'den şaşmamalısın.
Nerden aldınız hocam, nette pek bulamadım. Ryzen önermiyorsun sanırım?

Nerden aldınız hocam, nette pek bulamadım. Ryzen önermiyorsun sanırım?
Ben ikinci el aldım internetten, sıfırı alınacak gibi değil 25 bin TL ve üstünü gözden çıkarmak gerekiyor ona da bütçem yetmedi. Az kullanılmış, batarya ömrü %95'te çok temiz bir bilgisayar buldum ve fırsatı kaçırmadım. i7 8850H işlemci, Nvidia Quadro P1000 ekran kartı, 16 GB RAM ve 512 GB SSD bulunuyor. 4K, dokunmatik ekranı var. Çizim işleriyle uğraştığımdan dokunmatik ekran ve 4K çözünürlük oldukça işime yarıyor diyebilirim. Çizim işleriyle ilgiliysen özellikle çözünürlüğe dikkat etmelisin.
Ryzen'ler hakkında inan hiçbir bilgim yok, 2016'da masaüstü bilgisayarımı topladıktan sonra (o dönemde Technopat üzerinden çok bilgi alışverişi yapmıştım bilgisayar toplamak adına) bilgisayar donanımlarını yakından takip edemedim. Ben halen AMD çok ısınıyor diye bilen dönemdenim. Ryzen hakkında bilgi sahibi birilerine danışsan daha iyi olur derim.

Geri
Yukarı