2000TL sistem toplama

Bütçe
2000TL

polat.cbk

Hectopat
Yer
Bodrum
Selamlar, i3-10100F aldım ve RX550 ekran kartım var. İleride RTX 3000 serisi kart alırsam I5-I7 10. nesil işlemciye geçebilirim. Benim düşündüğüm parçalar bu şekilde, siz de yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. MSI B460M PRO ve M-A Pro arasındaki fark nedir? 100TL fazla vermeye değer mi?

Almayı düşündüğüm ve ihtiyacım olan parçalar:
anakart: MSI B460M-A PRO=746TL veya +100TL verip MSI B460M PRO=841TL
RAM: Patriot Viper Steel 8 GB 3200MHz=370TL (bir süre sonra ekleme yapabilirim.)
PSU: FSP Hydro k 500W =395TL
Kasa: Karar vermedim önerirseniz sevinirim.
Toplam: 1511TL, bütçem 2000TL.

Son düzenleyen: Moderatör:

PSU değişmesi gerekir, Ram 8*2 olsun, performans artar.

Psu olarak öneriniz var mı?

Onu buradakiler önerir, ya da konu açarsın, benim pek bilgim yok ama i5+RTX 3060 alabileceğini düşünürsek en az 650-700 Watt PSU al bence, marka olarak FPS, High Power, Zalman, Corsair gibi markalara bak.

Onu buradakiler önerir, ya da konu açarsın, benim pek bilgim yok ama i5+RTX 3060 alabileceğini düşünürsek en az 650-700 Watt PSU al bence, marka olarak FPS, High Power, Zalman, Corsair gibi markalara bak.
Ben şuan için F/P topluyorum onu ileride halledebilirim. Piyasanın düzelmesi 1-2 yılı bulur diye düşünüyorum.

Ben şuan için F/P topluyorum onu ileride halledebilirim. Piyasanın düzelmesi 1-2 yılı bulur diye düşünüyorum.

O zaman bir süre sonra değiştirebilirsin. Piyasanın düzelmesine evet, çok var.

Kasa olarak;
PSU;
Anakart olarak da B460M PRO seçebilirsin.

Bunu hiç görmemiştim. İleriye dönük olduğu için mi önerdiniz yoksa daha kaliteli olduğu için mi?
RTX 30xx kart takacağım dedin ya
650W üstü bildiğim PSU'lar hep tükenmiş neden bilmiyorum. Ufak bir araştırma ile böyle yaptım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…