200TL bandında mouse önerisi

Sensörü bulmuşsunuz tebrikler geriye Switch kalıyor ama büyük ihtimal noname bir Switch falandır orayı boş verelim.

Siz daha önce tepki gördüğünüze emin misiniz? Tepki göstermek isteseydim farklı şeyler söylerdim buna emin olabilirsiniz. Bu konudaki asıl meselemiz benim can sıkıntısından önerdiğiniz ve kullandığınız ürünle ilgili ne kadar bilgili olduğunuzu yoklamak istememden kaynaklanıyor. Sizi bu konuda eksik gördüm öteki mesajımda size araştırma yapmanızı tavsiye etmemin sebebi de buydu zaten.

Ben şahsen bu bütçeye standart olarak xotran öneriyorum konu sahibinin de değerlendirmesini tavsiye ediyorum.

Sizin önerdiğiniz ürünü xotran ile yan yana alalım ve farklarına bakalım.

SensörIPSGSwitchPolling rate
Xotran332722030Omron 20m1000
Pandora
SPCP199C
(?) (Sunplus)
??? (-)125 (-)

(Farklı bir isimlendirme var ise ve bu sensör aslında sunplus199 ise 32 IPS, 12g olması lazım değerlerinden emin olamadığım için boş bıraktım.)

Görüldüğü üzere bir tarafta oyun vs için minimum önermeye çalıştığımız 3327 öteki tarafta fosilleşmiş bir sunplus sensör artığı var. Tabloda IPS ve g değerlerini bulamadığım için vermedim fakat sunplusun öteki sensörlerine bakıldığında performans olarak 3327'den düşük kalan 3325'in bile tekmeleyeceğini söyleyebilirim. Hele o 125 Hz polling rate değerini görünce içim acıdı ofis farelerinin bir kısmında bile 1000 Hz var artık.

Bu karşılaştırma oldukça sığ oldu fakat maksimum 200 liralık bir ürün için uzun uzun paragraflar yazmaya da gerek yok. Bu fareler ucuza alınabilecek ve bir süre sonra rafa koyulacak farelerdir malzeme kalitesi, encoder, yan Switch'ler, skatez kalitesi, coating vb şeyleri değerlendirmeye bile almadık zaten.

(Xotranda on numara bir fare değil ama bu bütçede sensöründen dolayı öne geçiyor görüldüğü üzere)
Hocam öncelikle biraz geç cevap verdim kusura bakmayın.
Dediğiniz fareyi bir arkadaşım daha önermişti o yüzden sanırım onu alacağım. Tavsiye için teşekkürler.

Geri
Yukarı