200W ile şarj edilen laptopa daha düşük watt değerli şarj aleti takılırsa sorun olur mu?

Beratcan Yaz

Hectopat
Benim 200 watt şarj aleti olan bir laptopum var.
Okulda dersler için lazım oluyor. Bazen şarjı dayanmayabiliyor ve 200 wattlık şarj aletini taşımak da ölüm. Benim laptopum ile uyumlu düşük watt değerine sahip bir şarj aleti almayı düşünüyorum. Teneffüslerde bilgisayar kapalı iken daha düşük değerli bir şarj aleti ile şarj etmek bilgisayara zarar verir mi?

Olmaz hocam oyun oynamıyosunuz sonuçta o kadar yüksek enerjiye ihtiyaç duymuyacak. 100wattlık adaptör takıp 150 watt güç isteyen işlem yapmazsanız sıkıntı çıkmaz

Benim 200 watt şarj aleti olan bir laptopum var.
Okulda dersler için lazım oluyor. Bazen şarjı dayanmayabiliyor ve 200 wattlık şarj aletini taşımak da ölüm. Benim laptopum ile uyumlu düşük watt değerine sahip bir şarj aleti almayı düşünüyorum. Teneffüslerde bilgisayar kapalı iken daha düşük değerli bir şarj aleti ile şarj etmek bilgisayara zarar verir mi?
Watt'tan ziyade, V ve A değerlerine bakmak lazım. Zaten Watt=Volt*Amper.
Güç Seçenekleri'nden Güç Tasarrufu ya da Dengeli seçersen, bilgisayarı çok yormazsan sorun olmaz.

Prize bağlı kullanırken oyun gibi performans isteyen uygulamalarda performans düşüşü yaşarsın onun dışında sadece şarj ederken bir sorun olmaz.

Geri
Yukarı