2012 Macbook Pro için Ventura mı, Catalina mı?

Ben inatla Corel dosyası gönderen bir müşterimin dosyalarını açabilmek için kurmuştum Windows'u Mac içine. Orada dosyayı açıp, farklı kaydet yapıp Mac'a alarak çalışmama devam ediyordum. Buy mantıkla sen de rahatlıkla işlerini görebilrisin.
Zaten profesyonel çizim yapmıyorum üniversitede haftada 2 saat ders görüyorum. Asıl 12100F'li bilgisayarım var masaüstü ödevleri de orada yapıyorum. Dediğinizi deneyebilirim kafamda. Ama biraz takıntılıyım en ufak takılmada soğuyabilirim :D

Ventura kurmak istiyorsanız şu videoya bir bakın derim.
Dün böyle kurdum zaten. Hatta şuan diğer flashta kurulu silmedim daha.

Yani takılma derken Ram'den hayli yiyor ama tabi sis bu programlarla sanal makine kurarken ne kadar ram ve işlemci falan ayıracağınızı seçiyorsunuz. Size bağlı yani performanslı çalışması.

O zaman Catalina kurmanız daha iyi bence hocam, 2-3 logo değişikliğiyle falan yeni gibi olur.

Ventura en güncel sürüm bildiğim kadarıyla şu anda. Hatta sistemin daha az performans ve ram yediğini duymuştum. Sanal makine programları da daha stabil çalışacaktır bence.

O zaman Catalina kurmanız daha iyi bence hocam, 2-3 logo değişikliğiyle falan yeni gibi olur.
Ventura en güncel sürüm bildiğim kadarıyla şu anda. Hatta sistemin daha az performans ve ram yediğini duymuştum. Sanal makine programları da daha stabil çalışacaktır bence.
O zaman hazırda bekletiyorum Catalina'yı. Sanal makine işi olmazsa mecburen dönmek zorunda kalıcam ama geri yükseltmeyeceğim.

Zaten SSD'yi bölüyorum yarıya o hiç hoşuma gitmiyor hücrelerin sağlığı açısından.

Paralels 18 yükledim kırık şekilde, 6GB RAM ve 4 CPU ayarladım. Kırmızı şekilde uyarsa da daha akıcı bu şekilde. Outlastta 30FPS civarı en low 800P’de oynattı. Sanal makinede VRAM 2GB gözüküyor ama bootcampte 256MB. Eğer 16GB RAM yaparsanız o zaman 512 oluyor saçma sapan şekilde. Ver 1500MB macOS gibi kullanayım niye uğraştırıyorsun beni.

Outlastta maks 175MB kullandığını gördüm. Belki ayarlardan dolayıdır ama RAM fazladan verince oyun rahatladı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı