2015 MacBook Pro vs. 2020 M1 MacBook Air

Üstteki arkadaşı dinlemeyin. M1 her işinizi görecektir. 8 GB RAM'li olması da sorun değil DaVinci Resolve'u sonuna kadar bile kullanabilirsiniz mesela 8 GB RAM ile. Yazılım işlerinizi de gayet rahatlıkla halledecektir.

2016 model MacBook'lar şu ana kadar en çok arıza çıkaran model. Zaten butterfly klavyeli bir MacBook'u önermenizi geçtim sırf 16 GB RAM olsun diye öneriyorsunuz. Yazılım olarak ne yapacağını da bilmiyoruz arkadaşın ama Android Studio'yu gayet güzel çalıştırıyor M1.

Ben ilk olarak 2015 model onerdim zaten, Android studio yu guzelce calistirir evet ama yanina emulator acarsaniz bilgisayar yanar. Ben kendi fikrimi soyledim daha fazla tartismaya gerek yok, arkadas da hangi modeli isterse onu alsin.

2016 model MacBook'lar şu ana kadar en çok arıza çıkaran model. Zaten butterfly klavyeli bir MacBook'u önermenizi geçtim sırf 16 GB RAM olsun diye öneriyorsunuz. Yazılım olarak ne yapacağını da bilmiyoruz arkadaşın ama Android Studio'yu gayet güzel çalıştırıyor M1.

Çalışmalarımın %80'i ni PS, LR, PR, AE oluşturuyor. performans olarak M1 daha önde olabilir. Fakat grafik işlerinde 13" yerine 15" monitör daha çok işime yarar diye düşündüm. Yazılım olarak oyun tasarlamayacağım. yazılımı açmak gerekirse kendi çapımda web frontend işlerim oluyor. sanırım en iyisi bir süre daha bekleyip (bütçe) 16 Ram'li M1 Air almak.

İlginiz alakanız için teşekkürler...
Ben ilk olarak 2015 model onerdim zaten, Android studio yu guzelce calistirir evet ama yanina emulator acarsaniz bilgisayar yanar. Ben kendi fikrimi soyledim daha fazla tartismaya gerek yok, arkadas da hangi modeli isterse onu alsin.

ilgi alakanız için size de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı