2017 Opel Astra K vs 2023 Renault Clio

ArdaOzdmr

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Müzik Öğretmeni
Merhaba arkadaşlar, 1 milyon TL'ye kadar bütçem var ve iki araç arasında kaldım. 1 milyon TL bütçe ile sıfır Touch paket 1.0 TCe Clio alabiliyorum. Aynı bütçe ile 2017-2018 model Opel Astra K 1.4 T Dynamic veya Excellence da alabiliyorum. İki araç arasında kalmamın sebebi Clio'nun B segment sıfır bir araç olması, Astra'nın C segment 50bin km'lerde ikinci el bir araç olması. Opel Astra'da Şerit Takip Sistemi, Tabela Okuma, Çarpışma Önleyici, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Yorgunluk Tespit Sistemi gibi güvenlik sistemleri bulunurken Clio'da Elektronik El Freni, Kol Dayama, Sis Farları gibi basit detaylar bile mevcut değil. Sizce hangi aracı tercih etmeliyim? Yorumlarınız değerli, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsi olarak hiçbirisi derim ancak her türlü 0 KM araç almanizi şu ekonomide önermek mantıklı olmaz, Astra K daha mantıklı olacaktır daha ideal bir araç. C segmentiyle B segmentinin arasındaki fark ve donanımları zaten hiç dahil etmiyorum bile, 0 clio almayın derim (şahsi olarak Jaguar XF’e giderdim daha düşük yılda modelde, yeni arabalardanda bir önceki kasa Volvo S60 öneririm şahsen PSA motoru bakımı da çok zor olmayacaktır).
Bu kıyaslamada kesinlikle Astra daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı