2019 MacBook Pro vs MacBook Air M1

envercanguguk

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba hayırlı günler dilerim herkese. Artık oyun oynamak istemiyorum bunaldım oyunlardan kendimi sağlam bir şekilde grafik tasarım ve web App devoloperlık alanında geliştirmek istiyorum. Ama bende bu Windows durdukça ne KPSS çalışıyorum ne yazılımı geliştiriyorum olduğum yerde kalıp sadece görüntü işleme ile kendime yetecek hileler yazıyorum. O yüzden aklımda bir MacBook alma planı var yazılım kısmına daha çok yoğunlaşacağım için aham şaham bir MacBook istemiyorum ve 0 macbooka 25k vermek istemiyorum beni 5 sene atacak, Adobe PS PP AE kullandırtacak minimum 2. el model yılı kaç olmalı? İşlemci kaçıncı nesil olmalı? MacBook Pro tercih etmek istiyorum ama Air'le olan farkını bilmiyorum ortalama ne kadar bütçeye sahip olmam gerek ve 12-15K'ya touch barlı 2018-2019 8 GB RAM 256-512 SSD'li bir Pro almak mı yoksa aynı fiyata 8 RAM 256 SSD M1 işlemcili Air almak mı? Touchbar olayı aşırı istediğim bir şey ama performansı nasıl olur bilemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık alacaksanız en düşük 2020 MacBook Pro i5 işlemcili olan versiyonu alın hocam. Veya MacBook Air M1 işlemcili olanı alın. Diğer modeller sizi üzer artık Adobe programlarının özellikleri arttı ve sistem gereksinimleri de arttı. Bende MacBook almak istiyorum. O yüzden 2020 mbp veya M1 Air alacağım :)

Artık alacaksanız en düşük 2020 MacBook Pro i5 işlemcili olan versiyonu alın hocam. Veya MacBook Air M1 işlemcili olanı alın. Diğer modeller sizi üzer artık Adobe programlarının özellikleri arttı ve sistem gereksinimleri de arttı. Bende MacBook almak istiyorum. O yüzden 2020 mbp veya M1 Air alacağım :)
o zaman ben sırf touchbar'ı için pro seçiyorum teşekkürler bilgilendirdiğiniz için

Geri
Yukarı