2020 MacBook Pro 13 vs 2019 MacBook Pro 16

Bende 4 hafta önce yeni 2019 MacBook Pro 13" aldım 128 GB fakat başta 128 GB alan sorun yaratacak diye çok problem çektim ama bunu harici disklerle kapatabileceğimi öğrendim. Yeni çıkan 2020 modellerin başlangıç modeli 256 GB ile başlıyor bu büyük bir avantaj. Ama performansa gelirsek 16" ve 13" arasında performans farkı var, ama siz derseniz ki ben öğrenciyim ve film izleme, not alma, ofis uygulamaları ile çalışmak istiyorum 13" gayet yeterlidir. Şunu söylemeliyim ki kapasiteyi kendinize en uygun şekilde ayarlayın çünkü ileride SSD yükseltmek istediğiniz zaman buna imkanınız olmayacak çünkü anakarta lehimlenmiş bir şekilde geliyor SSD. Apple yetkilisiyle bu konuyu uzun uzun konuştum. Ama eğer depolamada sorun çekerseniz harici diskleri tercih edebilirim. Teşekkürler

Merhabalar, ufak bir yanlışı düzeltmek için yazıyorum. SSD upgrade yapmak mümkün. SSD'ler M.2 olarak takılıp çıkartılabilir durumda ancak yeni alacağınız M.2 SSD'leri de Apple'dan almalısınız. İşin sıkıntılı kısmı şurada, Apple bu SSD'leri yaklaşık 4-5 katı fiyata satıyor.

Merhabalar, ufak bir yanlışı düzeltmek için yazıyorum. SSD upgrade yapmak mümkün. SSD'ler M.2 olarak takılıp çıkartılabilir durumda ancak yeni alacağınız M.2 SSD'leri de Apple'dan almalısınız. İşin sıkıntılı kısmı şurada, Apple bu SSD'leri yaklaşık 4-5 katı fiyata satıyor.
2019 cihazda mümkün değil. Depolama birimi ve bellek anakarta lehimli.
Ayrıca Lehimli olmayan modellerde de yani eskilerde de Apple'dan almanıza gerek yok hatta Apple SSD satmıyor. Eski cihazlarda SSD değişimi için minik bir M.2 adaptörü takmanız gerekiyor o kadar ancak dediğim gibi yeni cihazlarda mümkün değil.

Sanıyorum ki bu dediğiniz 2017 öncesi modellerde geçerli. Yeni modellerde SSD upgrade etmek mümkün değil bu konuyu Apple temsilcisi ile bizzat konuştum. Anakarta lehimli bir şekilde geliyor.

Geri
Yukarı