2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İçimden bir ses ne yapacan 3070’i sen zaten 1050 kullanıyorsun ne alsan iyi olacak, kaçırma al direk yanınada 240Hz 1080P monitör çek diyor.
Bilemedim
Ekleme: Hocam zaten 3060 1080P= RTX 3070 1440P ve ya >1600P RTX 3070 değil midir? @Dark Lord of the Sith @xbea
@ atacağım daha çok hocam var ama sığmaz buraya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valla benim de 13k bütçem vardı. Yeni legionlar efsane fakat bütçemi çok aşacağı için ryzen7 rtx 2060 versiyonuhu hepsiburadadan 2299tl'den aldım. Bugün 2198tl'den satılıyor.
Bilgisayardan memnun kaldım.
500 gb m2 SSD mevcut şahane iş çıkarıyor. Cyrstal mark ile teste soktum 1800mb/sn okuma yazma hızı verdi.
Bataryası oyun bilgisayarına göre iyi gidiyor gibi. Standart kullanımda 5 saat rahat götürüyor.
Oyun konusunda şu anlık sadece Valorant test ettim. Full ayarlarda 180 -200 civarı fps alıyor(DGPU kapalı iken).
Web cam mikrofonu aşırı kaliteli. Mükemmel ses kaydı yapıyor. Fakat görüntü kalitesi standart laptoplar gibi.
Tek sevmediğim yanı oyunlarda fan sesi baya yüksek ama işlemci ve ekran kartı soğuk çalışıyor. Kulaklıkla oyun oynayınca rahatsız etmiyor fakat kulaklıksız oyun oynarsanız rahatsız edecektir. Oyunlarda fan sesinin çok yüksek olması zaten her laptopun kaderi.
Bir de şuna uyuz oldum. İlk defa 1080p çözünürlüklü laptop kulalnıyorum. Lanet microsoft ölçeklendirme ayarlarını berbat yapıyor ve bazı görüntüler bulanık. Ölçeği düşürünce de aşırı küçük yazılar oluyor. Buna alışacaz artık.

Renk kalitesi rezalet bir durumda mı, yoksa diğer rakiplere göre mi kötü?
Rakiplerine göre kötü. Rezalet sayılır mı bilmiyorum.
MUX olması neden eksi sizin için?
MUX ekran kartından tam verim almamızı sağlar. O yüzden olmaması kötü bir durum.

250 nit parlaklık ve 62 ydi galiba sRGB, Mux'ta fps artışı sağlıyor bir hocam uzunca açıklamıştı ne olduğunu
Mux olmayan bir laptop alınmaz mı sizce ? O derce kötü bir durum mu ? Benim bildiğim Mux hem normal GPU hem de işlemcinin içindeki ekran kartını kullanmamızı sağlıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…