2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O derce kötü bir durum mu?
@Dark Lord of the Sith hocamın rehberine bakabilirsiniz:

Renk kalitesi rezalet bir durumda mı yoksa diğer rakiplere göre mi kötü ? MUX olması neden eksi sizin için ?
Paneli pek iyi değil hocam, rezalet mi bilemiyorum ama. 8K bütçede kullanılan bir panel kullanılıyor. Ama laptopun fiyatı çok iyi onun dışında, mükemmel. MUX sizin için bir eksi değilse alın derim.

Paneli pek iyi değil hocam, rezalet mi bilemiyorum ama. 8K bütçede kullanılan bir panel kullanılıyor. Ama laptopun fiyatı çok iyi onun dışında, mükemmel. MUX sizin için bir eksi değilse alın derim.
MUX'un genel olarak ne kadar oranda FPS düşürdüğünü öğrenmem gerekiyor. Mesela sistem zorlayan bir oyunda (AC Valhalla) -10 FPS değeri oluyorsa mantıklı değil bence.

MUX'un genel olarak ne kadar oranda FPS düşürdüğünü öğrenmem gerekiyor. Mesela sistem zorlayan bir oyunda (AC Valhalla) -10 FPS değeri oluyorsa mantıklı değil bence.
AAA oyunlarda bu durum pek olmuyor. Oyun daha çok CPU ağırlıklı ise performans düşüşü oluyor.

Şuan tek durum Legion 5 ve bu G15'in Amazon USA fiyatlarına bağlı. Aynı fiyatlarda olursa Legion daha mantıklı, Asus'un Legion'dan ucuz olacağını sanmıyorum. Bakalım ne olcak. MUX olayı kafamı karıştırdı çünkü ben çoğu zaman harici monitörle kullanacağım. Sizce hangi model daha mantıklı?
Tamamen kafam karıştı ya bu koca ASUS neden MUX koymaz ki 15 binlik bilgisayara?

Legion 5'in soğutması bakmak lazım, ondan sonra tam konuşabilirim.

ASUS ROG almak isteyenler için %62 sRGB ve MUX olmaması öldürücü özellikler değiller, 62 sRGB renklerin biraz daha yoğunluğunu kaybetmesini, resim ya da oyunu yapan kişinin seçtiği renklerden biraz daha farklı görmenize neden oluyor (ki bence hoş değil :/ biraz araştırıp sizi rahatsız edip etmeyeceğini öğrenebilirsiniz ) MUX da ise rekabetçi oyun oynamadığınız sürece 1080 de oyun oynarken FPS sıkıntısı çekeceğinizi sanmıyorum. Bütçesi olanlar için yine iyi laptop işin sonunda renklere çok takılmayan ve rekabetçi oyunlar ana odağında olmayanlar için.

Hocalarım G17'yi ilk kez çok da olmasa ağır bir oyunda test ettim. AC Origins 2K Ultra ayarlarda oynayayım dedim CPU 90-94 arası, GPU ise 84 sabit değerlerini aldım. Bu değerler beni biraz korkuttu ama herhangi bir performans düşüşü yaşamadım. Fanları fulleyince CPU 88-90 takılmaya başladı. Bana çok da iyi gelmedi değerler siz ne düşünüyorsunuz?

Biraz fazla gibi hocam. Soğutucu almanız faydalı olabilir.

Fulleyin hocam fanları, oyunda hep en yüksekte dursunlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…