2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam kur farkı, vergiler, satıcı komisyonu derken fiyat bayağı şişiyor, sonuçta markaya para vermiyoruz bizim için fiyatına göre en iyi özellikleri kim sunarsa o kazanır.
Bir de ROG'da MUX yok ama bence olmasa da dert değil sonuçta belirli kareden fazla alsan nolacak ki anlamıyorsun. Ekranda şimdi neye göre kötü tartışılır.
İşin özü ucuza verene parayı basardım ikisinin servis hizmetide (duyduğum kadarıyla) berbatmış o yüzden bana farketmezdi.
@xbea

ROG ile rekabet için daha uyguna çıkarabilirler. Lenovo TR Gaming alanda az model sattığı için rekabet adında büyük indirimler yapabiliyor. (IPG3-7000TL, Legion 5-11000TL gibi)

Hocam Avrupa'da genellikle fiyatlara vergi dahil oluyor, bunda da öyledir diye tahmin ediyorum. Mobildeyim, ayrıntılı bakamıyorum ona
Hocam fiyata vergi dahil ise işler baya değişir . Yine hesaplarsak: O zaman muhtemel fiyat yine 16.000 TL oluyor. Burada fazla olan kısım satıcı kârı olarak düşünürsek (ki çok iyimser bir kâr oranı 2500 TL) değer mi? Yine tartışılır....
Hocam vergi dahil olduğunu bilmiyordum açıkçası, bilseydim hesaplamayı ona göre yapardım. Zaten orada vergisiz fiyatı da yazıyor. Ona göre hesaplamak gerekir ki üzerine satıcı kârı da koyarak hesaplamak icap eder. O zaman muhtemel fiyat yine 16.000 TL oluyor. Burada fazla olan kısım satıcı kârı olarak düşünürsek (ki çok iyimser bir kâr oranı 2500 TL) değer mi? Yine tartışılır....
Hocam zaten satıcı kârı olarak hesaplasak yine 16.000 TL (2500 TL satıcı kârı çok iyimser kalıyor) o zaman değer mi? Tartışılır...
ROG ile rekabet için daha uyguna çıkarabilirler. Lenovo TR Gaming alanda az model sattığı için rekabet adında büyük indirimler yapabiliyor. (IPG3-7000TL, Legion 5-11000TL gibi)
O zaman külahlar değişir hocam . Bakalım beklemeye devam o zaman.

Ekran giriş seviyesi gaming laptoplarda olan türden, renk doğruluğu çok kötü , 2015 de aldığım giriş seviyesi Asus monitörümde bile hali hazırda renk paletleri açısından daha iyi panel var.

Somut örnek vermek gerekirse kırmızının hafif turunca çaldığını sarının da sarı yerine turuncuya çalar gibi gözüktüğünü söylemek mümkün. Sol taraf yüzde 100 sRGB'ye yakın, sağ taraf yüzde 72 sRGB'ye yakın ekranlar.

Bir de böyle düşünmek lazım iyi ekran ile gelseydi fiyatı daha az rekabetçi olacaktı. Biraz kazanç/kayıp değerlendirmesi yapmak lazım.

Hocam ben aslında çok kaliteli bir ekrandan geçmedikten sonra çok sırıtmaz gibi düşünmüştüm tabii laptopu birebir incelemeden şöyle böyle demekte yanlış olur insan her zaman kalitelisini almak ister ama günümüz şartları maalesef buna el vermiyor.

Hocam panel kötü olmasına ben çok laf etmedim ki, ben daha çok cihazın özelliklerini kısık olmasına kızdım açıkçası. Yani hadi ekranı çıkardık yerine kötü olan paneli taksak bile fiyat yine ROG'dan pahalı oluyor. Ben buna anlam veremedim açıkçası... Bu arada sRGB farkı bu kadar var mı ya, üzdü bu açıkçası....

Not: Bu arada hesaplama yaptığımız UK sitesi cihazı ön siparişten kaldırmış, tekrar bir fiyat hesaplaması yapamıyorum bilginize. Ancak arkada kalan bir mesajda hocamız "panel fiyatı 450 TL" gibi bir mesajı vardı. 16.000 TL - 450 TL = 15.550 TL ediyor hocam...
Tabii ki hocam, herkes ister almışken tam olsun ama şartlar her zaman buna izin vermiyor...
Yani lenovo Türkiye'nin bize yaptığını kimse yapmaz. Video bile ekliyorlar ama cihaz yok ortada !

Legion 5 pro
Hocam valla tebessüm ettim, cidden iyice çıldırtacaklar herhalde bunlar...
Videonun sesi bile yok stok mu olacak
Ctrl+C, Ctrl+V hocam galiba(!) .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…