2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sorun AMD’de değil bence. Aynı özelliklere sahip XMG daha yüksek skorlar alıyor. Nvidia‘nın driverı sorun olabilir.

Sorun AMD’de değil bence. Aynı özelliklere sahip XMG daha yüksek skorlar alıyor. Nvidia‘nın driverı sorun olabilir.

Hocam ben nvidia sitesinde driver indir dediğimde ineni yüklemiyor neden diye içine baktım RTX cihazları destekliyor gözükmüyor aynı sürüm halbuki. Sitede başka bir menüden indirdiğim ise destekliyor. Driver destek dosyasına baktım da içinden. O ilginç geldi açıkçası .

Bu arada media encoder'da hep düz video test ediyorum biraz efekt vereyim öyle çevireme yapayım dedim.

12DK 4K 60mbit 60FPS videoyu 10DK ya kestim, Renklendirme ve hazır LUT dosyalarından kullandım, keskinlik verdim, curve ile oynadım.
Çıktı olarak 10DK 25mbit 30 FPS olarak ayarladım.

5 Dakikada bitirdi işlemeyi. İyi süre herhalde,

Şu cihazlar çok yeni ve driverlarında %100 sorun var bundan hiç şüpheniz olmasın.

AMD ve Nvidia ikilisinde ekstra sorun var. Ben de Ryzen 7'nin performansından aşşırı memnun kalamasamda hiç üzmemişti ve beğenmiştim açıkçası. Pahalı olmasa müzik işleri ve uyumluluk açısından intel'e dönerim gibi geliyor. Ama yok ki alet, yok yani basbaya.

Intel 11.nesil laptop fiyatları Amerika:

GP66 Leopard'ın dolar bazlı fiyatına ve Türkiye fiyatına göre yorumlarsak sizce kaça gelir? (Legion 5i Pro)
Benim beklentim 20999-21499.

Tomr raider ile test yaptım,

2K ve FHD ile. Grafik sekmesinde ayarların hepsi full. Ne var ne yok açtım. Benchmark dan sonra ayarlar kısmını çekmeyi unutmuşum, böyleydi. Jarrod's 'un ayarları ne acaba ona göre de test etmek lazım.

Ayrıca jarrod un yaptığı gibi de yaptım şimdi. Default hale getirdim ayarları.

2K skorları

Default ayarlar ile sadece high : 93 FPS

Default ayarlar ile sadece highest : 83 fps

DLSS Açık Bütün ayarlar full: 57FPS

Ramler DualRank falan hikaye anlayacağınız. Daha da düşük skor aldım. Sıcaklık ise 78'i geçmedi.

5800h'ın sorunu olabilir mi bu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…