2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yüzde 10 fark az değil. Laptop 3060'la 3070 arasındaki fark da %10-15 arası zaten.

Formattan sonra kurulması gerekenler;
Hocam çok teşekkürler rehber için. 3060'lı modeli de(gelirse) freedos alacağım için büyük ihtimal bayağı sıkıntı olacaktı benim açımdan bunları düzgün kurabilmek. Sırasıyla kurulması gerekenleri listelemeniz çok iyi olmuş. AMD driverları ile ilgili söyleyeceğim bir şey var,

O lanet olası driverlar yüzünden belki de ben bozuk olmayan laptopu verdim bilmiyorum. Neyseki sizin elinizde mux var nvidia'ya geçebiliyorsunuz fakat eğer laptopta mux yoksa kesinlikle bu amd işlemcili laptop alınmamalı çünkü ben yaşadım sorunları. Asla düzgün kurulmuyor driverlar. Saçma sapan çöküyor. Keşke intel modelli olanlar gelse de onları alsam ama mecbur ryzenlar gelecek büyük ihtimalle. Veya çıktıktan bir süre sonra gelmelerini bekleyeceğim. Bir defa gördüm o AMD driverlarını, DDU ile kaldırıp otomatik de kurdursam kendim de silip kursam ne yaparsam yapayım asla ve asla düzelmedi. Herkese tavsiyem görüntüyü harici gpu'ya alın, amd driver konusunda batırmış bu sefer

Yüzde 10 fark az değil. Laptop 3060'la 3070 arasındaki fark da %10-15 arası zaten.

16GB samsung ram ile gelen modellerde Tomb raider ortalama FPS'i 1080P de 108
Adam 32gb kingston CL20 ram alıp takınca 122 ye çıkmış.
Benim Stock samsung 32GB Sİngle Rank ram ile aldığım ortalama 116-117FPS arası

Adamın farkı %12
Benimki ile farkı %4

Biz 32GB ram olması ile biraz daha performans kazanıyoruz. Hele aynı ramlerin single değil de dual rank olanı olsaydı daha iyiydi.

Güzel haber Demekki GE ile aynı performansı alıyoruz ki bu da tüm problemlerin ortadan kalkması demek. Mediamarkt ile uğraşmaya gerek kalmadı Bir de şu CL20 32GB RAM nerede?

Güzel haber Demekki GE ile aynı performansı alıyoruz ki bu da tüm problemlerin ortadan kalkması demek. Mediamarkt ile uğraşmaya gerek kalmadı Bir de şu CL20 32GB RAM nerede?

Kingstone marka almışlar discord'a öyle yazıyorlar ama stokta yoktu en son baktığımda,

Şimdi kontrol ettim ptt avm de gözüküyor. Model bu gözüküyor ama iyice araştırıp bakmak lazım. DH de alan biri var. Bakalım onda stock 32ye göre ne fark yaratacak göreceğiz.

TombRaider'da formatlı haliyle tekrar testler yaptım. Akşama toplayıp atacağım. ufak farklar var temiz kurulumda.

Hocam ben karar verdim zorlayacağım GE76 11800H QHD 240Hz düşünüyorum 27000 altı gelirse
21500 civarına vergi indirimi ile almayı düşünüyorum.
MSI GE66 Raider 11UG-070 Gaming Laptop Intel Core i7-11800H 2.30 GHz 15.6" Windows 10 Home 64-bit - Newegg.com 15.6 modeli.
Zorla zorla diye nereden nereye geldim...
RAM masrafıyla bana aşağı yukarı aynı gelirler 1000 lira anca oynar. (RAM'i satmazsam)

İndirimle o fiyata alabilirsen on numara olur zaten. Ama gerisi senin tercihin tabi. FPS'de uçurum olmazsa kozmetik görünüme biraz para vermiş olacaksın. Ekstradan oyuncu klavyesi falan almak gibi olacak. He tabi alete baktığında da hoşuna gider elbette, şık duruyor cihaz.

Ekranı da güzel 240 QHD.

Hocam vergi indirimi nasıl oluyor, biraz detaylandırır mısınız?

RAM olarak da şöyle bir şey buldum ancak bios üzerinde DOCP etkinleştirmek gerekmiş. Bizde var mı bilmiyorum.
3200 mhz CL18

Son düzenleme:
Bu RAM ucuzmuş ya 27.000 lira verilmez bence. Tam olarak %4 fark var. 11. nesil'de eklesek %10 fark olsun oyunda. 7000 lira için bence değmez ama tasarımı için veriyorsanız veya MSI marka istiyorsanız siz bilirsiniz Bu arada Legion 5 Pro'nun 3 sene Premium Care desteği var. Adamlar profesyönel ve her şeyde yardımcı oluyorlar. Evinizze gelip cihazı alma hizmeti bile var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…