2023'te Xeon anakartlar tercih edilir mi?

Leonssmat

Hectopat
Arkadaşlar iyi günler.
Benim emektarı 2009'dan beri kullanıyordum. Duo işlemciyle 2 sene, yaklaşık 12 sene falan idare etti beni. Sıkıntı cıkarmadı. İdare ettik birbirimizi. Ta ki ben bir hata edip AliExpress'ten 70 liraya mı ne Xeon almıştım, X ve E serisine param ve PSU yetmemişti... Ben de L serisi aldım elektrik fazla çekmesin diye ve bunu taktım ben.

Basta hata mı ne verdi. Tasaruflu anakartlarla kullanılamaz gibi bir şey diyordu. Ben de 2 kabloyu yer değiştirdim, anakart yandı. Galiba duman muman dedim gitti herhalde anakart. Ben de kaldırdım yukarı bakmadan çalısıyor mu diye eskisini dolabın üstüne.

Şimdi diyorum buna 300-500'e bir anakart alıp, fazla masraf etmeden uyumlu bir anakart, bir de 2 3 RAM'la başka bir şey almadan bu iş görür mü acaba? Oyun moyun oynamam zaten. Ekran kartı vardı HD5450 mi 5650 mi ne. Çalışıyordu.

Kasa falan duruyor zaten L serisi cok ısınmıyor diye duyup almıstım. X gibi cok ısınmaz herhalde. Fazla bir şey yapmayacağım. Oyun falan oynamam. Sıkıntı yok.

İşlemci ve RAM üzerine kullanıyorum genelde bilgisayarı. 300 500 masraf edilir mi buna idarelik 2023'te, yoksa nafile mi?
Daha iyi proje fikirlerine de açığım.
İyi günler teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar iyi günler.
Benim emektarı 2009'dan beri kullanıyordum. Duo işlemciyle 2 sene, yaklaşık 12 sene falan idare etti beni. Sıkıntı cıkarmadı. İdare ettik birbirimizi. Ta ki ben bir hata edip AliExpress'ten 70 liraya mı ne Xeon almıştım, X ve E serisine param ve PSU yetmemişti... Ben de l serisi aldım elektrik fazla çekmesin diye ve bunu taktım ben.

Basta hata mı ne verdi. Tasaruflu anakartlarla kullanılamaz gibi bir şey diyordu. Ben de 2 kabloyu yer değiştirdim, anakart yandı. Galiba duman muman dedim gitti herhalde anakart. Ben de kaldırdım yukarı bakmadan çalısıyor mu diye eskisini dolabın üstüne.

Şimdi diyorum buna 300-500'e bir anakart alıp, fazla masraf etmeden uyumlu bir anakart, bir de 2 3 RAM'la başka bir şey almadan bu iş görür mü acaba? Oyun moyun oynamam zaten. Ekran kartı vardı HD5450 mi 5650 mi ne. Çalışıyordu.

Kasa falan duruyor zaten l serisi cok ısınmıyor diye duyup almıstım. X gibi cok ısınmaz herhalde. Fazla bir şey yapmayacağım. Oyun falan oynamam. Sıkıntı yok.

İşlemci ve RAM üzerine kullanıyorum genelde bilgisayarı. 300 500 masraf edilir mi buna idarelik 2023'te, yoksa nafile mi?
Daha iyi proje fikirlerine de açığım.
İyi günler teşekkürler şimdiden.

DDR kaç hocam.

Geri
Yukarı