2024 yılında 3060 Ti alınır mı?

RTX 3000'in devri geçti. NVIDIA'nın bile terkettiği en balon RTX serisi.

Sıfır alınacaksa RTX 4000 ve RX 7000
İkinci el alınacaksa RX 6000.

8000 TL'ye sıfır RTX 4000 kart nerede acaba? 🤔

Üstünde tepinmiyorlar bu kartların ki OC'li bir şekilde kullanan kişi sayısı belli. Hadi diyelim mining yapan birinden bahsediyoruz. Çoğu kartlara senin benim baktığımdan daha iyi bakıyor. Voltaj düşürüyorlar, düzenli bakımını temizliğini yapıyorlar hani emin ol bizden daha iyi kullanıyorlar.

Elimde Mining'in dibini gören bir 3070 bulunmakta, ben superposition 1080p Extreme testinde 1600 AF ile 8400 puan alırken 10700K ile biri 8600 puan almış. Hadi bakalım anla yorulmuş mu yorulmamış mı?

kartın sürekli çalışması ve yük altında olması, kart üzerindeki her türlü komponenti etkiliyor ve yoruyor. Minig direkt olarak performansa etki etmese de kartın güvenilirliğini düşürüyor. Voltaj regülatörü, diyot, bellek kontrolcü hatta bellek. Neyin olduğu fark etmez zira bir elektronik bileşen, zincirdeki en zayıf halkası kadar güçlüdür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. el hakkında dediklerinize ben de katılıyorum. Temmuz gibi 12-13K bütçeye neredeyse RTX3080-3070 bakıyordum zira ROG Strix takıntısı vardı. Ancak bu modeller ederinden de fazlaya satılıyor. Evet, kaliteli ama 2. El'i fazla şişkin. Onun yerine 12K civarına temiz 3090 FE alıp yoluma devam etmiştim.

O zaman Palit 4070 18K idi. INNO ve GALAX modelleri de 20K idi. Şu an 22K - 23K aşağısına 4070 kalmamış doğal olarak.

Yani kısaca aldığından zarar edeceğini sanmıyorum. Türkiye'de aldığın hiçbir şeyin fiyatı düşmüyor.

8000 TL'ye sıfır RTX 4000 kart nerede acaba? 🤔

Kartın sürekli çalışması ve yük altında olması, kart üzerindeki her türlü komponenti etkiliyor ve yoruyor. Minig direkt olarak performansa etki etmese de kartın güvenilirliğini düşürüyor. Voltaj regülatörü, diyot, bellek kontrolcü hatta bellek. Neyin olduğu fark etmez zira bir elektronik bileşen, zincirdeki en zayıf halkası kadar güçlüdür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. el hakkında dediklerinize ben de katılıyorum. Temmuz gibi 12-13K bütçeye neredeyse RTX3080-3070 bakıyordum zira ROG STRIX takıntısı vardı. Ancak bu modeller ederinden de fazlaya satılıyor. Evet, kaliteli ama 2. El'i fazla şişkin. Onun yerine 12K civarına temiz 3090 FE alıp yoluma devam etmiştim.

O zaman Palit 4070 18k idi. INNO ve Galax modelleri de 20k idi. Şu an 22K - 23K aşağısına 4070 kalmamış doğal olarak.

Yani kısaca aldığından zarar edeceğini sanmıyorum. Türkiye'de aldığın hiçbir şeyin fiyatı düşmüyor.

Bir süre sonra patlak verecektir ancak 1,5 sene yapılmış bir Mining'in şu anda 2.el alacağımız herhangi bir 3000 serisi kartta bu tip problemler ile karşılatacağını düşünmüyorum. Özellikle de üst modellerde.

Hani arkadaşın dediği "sıfır" kartların açılıp kullanılmadığı meçhul. Güzelce ısıtır yapışkanı söker, statik poşeti varsa özenle açar ürünü kullanır mining yapar sonra da temizliğini yapar güzelce paketler sıfır diye satarım.

Garanti kısmına gelince de ben zamanında aldım kullanmadım kenarda köşede kaldı diye olayı kaparım. Kutularından bile anlaşılıyor görmüş geçirmiş oldukları.

Yani ben sıfır diye internetten anakart aldım, arkası temizlenmiş, soketteki pinler yamuk, üstünde parmak izleri dahi olan ürünü sıfır diye yolladılar. Allah bilir sitelerde sıfır diye satılan kartlara neler neler yapmışlardır.

Şimdi soruyorum 9000₺'yi sıfır denen 3060ti'a mı vermek daha mantıklı yoksa o paraya 3080 veya 3070ti almak mı mantıklı. Birinin ne olduğu belli değil diğeri en azından ne olduğu belli.

Geri
Yukarı