20H2 güncellemesi sonrası "en iyi duruma getir"i kapatmayı unutmayın

Wake up Samurai

Hectopat
20H2 güncellemesi sonrası "en iyi duruma getir"i kapatmayı unutmayın. (SSD'ler için) ben de yeni fark ettim, otomatik olarak açılıyormuş güncelemeden sonra. Açık olanların kapatılması önerilir.

Bende en son kendi kendine haftalık en iyi duruma getir ayarı açılmış onu kapattım %68'de kapatabildim.

Ne işe yarıyor hocam? Neden kapatmalıyım bende 120GB apacer SSD var kendi kendine hafızası bundan dolayımı doluyordu?

Aksine faydalı bir özellik. TRIM komutunu çalıştırıyor. Zaten gördüğünüz üzere sistem otomatik olarak SSD kullandığınızı anlıyor ve birleştirme özelliğini devreye sokmanıza izin vermiyor.

İşte benimki birleştiriyordu %68'de fark ettim arkaplanda birleştiğini kapattım hemen.

Yukardaki resimde görüldüğü üzere farklı disk tipleri için farklı durum yazıları mevcut ve HDD için çözümle butonu etkin.
Yani SSD'lere birleştirme yapmıyor. Eğer yapsaydı çözümle butonu sizde de olduğu gibi aktif olurdu. Ben de kullanıyorum 20H2 sıkıntı yok yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…