21 bin TL bilgisayar toplama önerisi

Bütçe
21000

ODKTEM

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Benim bir bilgisayarım var ama alalı bayağı oldu ve para biriktirip yenisini almak istiyorum. Epey üzerinden bir sürü parça baktım ve bunları buldum.
Not: Ekran kartı MSI 3060 12G OC onu değiştirmeyeceğim (umarım)

Birkaç noktaya değinmek istiyorum. Mesela RAM olarak önce 1x16, sonradan 2x16 şeklinde yapmayı planlıyorum. PSU'yu bekirlemedim çünkü bazılarının değişeceğine %99 eminim. İşlemcinin AMD olmasını istiyorum Intel hem pahalı ve oyunda AMD'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Kasanın rengi siyah ya da beyaz olması umurumda değil zaten alt tarafta göze çarpmayan bir yerde. Kasada rica edersem hava filtresi olsun cam panelli var kasa hava almada zorlanıyor. Sıvı soğutma hakkında deneyimim yok o yüzden her öneriye açığım. Anakarta interneti Ethernet ile vereceğim o yüzden Wi-Fi özelliğinin olmaması hiç sorun değil. Sizce Vatan'a götürüp yaptırmak mantıklı mı yoksa kendim mi yapmalıyım? (parçaları nasıl takmam gerektiği hakkında bilgiye sahibim) ve sanırım bu kadar. Eğer unuttuğum bir şey varsa eklerim. Hepinizin yılbaşı kutlu olsun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Elindeki bilgisayarı satamazsan 21.000 TL'ye direkt bunu al geç 3060'da kalmanı önermem tek avantajı vram ama 1080p oyuncusu isen METMELLOW-M4 / AMD Ryzen 5 5500 MPK / ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bunu al geç.
Elindeki bilgisayarı satmak istersen 9-10 k üstüne koydun diyelim VULCAN-4070 / AMD Ryzen 5 5600 MPK / GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4070 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bunu şiddetle tavsiye ederim.

Elindeki bilgisayarı satamazsan 21.000 TL'ye direkt bunu al geç 3060'da kalmanı önermem tek avantajı VRAM ama 1080p oyuncusu isen METMELLOW-M4 / AMD Ryzen 5 5500 MPK / ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bunu al geç.
Elindeki bilgisayarı satmak istersen 9-10 k üstüne koydun diyelim VULCAN-4070 / AMD Ryzen 5 5600 MPK / GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4070 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bunu şiddetle tavsiye ederim.

Ekran kartının kalmasını istememin sebebi daha ekran kartını alalı 1 yıl olmaması ayrıca daha fazla ödemek istemiyorum onun parasını diğer parçalara vermek istiyorum ve sonradan yeni ekran kartı alırım.

Böyle hazır sistemler benim içimi açmıyor o yüzden kendim parça parça toplamak istiyorum.

Ekran kartının kalmasını istememin sebebi daha ekran kartını alalı 1 yıl olmaması ayrıca daha fazla ödemek istemiyorum onun parasını diğer parçalara vermek istiyorum ve sonradan yeni ekran kartı alırım.

Böyle hazır sistemler benim içimi açmıyor o yüzden kendim parça parça toplamak istiyorum.
Şimdi şöyle bir durum var. Sen o ekran kartıyla birlikte kasanı satıp üstüne koyduğun parayla 4070'li sistem alsan daha iyi olacak çünkü ekonomiden dolayı fiyatlar hızlıca artıyor ve 5000 serisi çıktığında en azından 2. el olarak satabileceğin bir 4070 olmuş olacak ve 4070'in 12 gb vrami var ve çok güçlü bir ekran kartıdır. 5000 serisine geçmesen bile 4070 çok iyi bir kart seni bayağı idare eder. Her türlü avantajda olacaksın. Elinde 3060'ı çıkarmak varken çıkarıp 4070'li sisteme güncellemen en mantıklısı olacaktır. Ekstra olarak 7600 için 3060 yetersiz kalıyor. Ryzen 5 5500 alabilirsin illa diğer parçaları toplamak istiyorsan ama hazır sistem kasa alman f/p açısından daha avantajlı olacak böyle tek tek toplarsan daha fazla vereceksin. Şöyle düşün ekran kartı hariç 21.000 Tl'ye bilgisayar almak mı yoksa 30.000 Tl verip ekran kartı dahil 4070'li sistem toplamak mı kararı sana bırakıyorum.

Geri
Yukarı