2133 MHz RAM, OC ile 3200 MHz Olur mu?

Ben de ADATA'nın 1.2 V'da çalışan 2400 MHz RAM'ini gördüm, fiyatı yüzünden almak istiyorum ama normalde en az 3000 MHz olsun istiyordum.

Bu RAM'in voltaj değerini 1.35 yapınca 3000 MHz'de stabil çalışıyormuş bir inceleme sitesinin yazdığına göre, bunu XMP uygun RAM'lerde bu seçenek üzerinden değil de O.C. mantığıyla yapınca fark olur mu, yani zaten normal 3000 MHz olarak satılan RAM'ler de 1.35 V, sizce bu 2400'lüğü 1.35 V ile 3000 yapmak normal 3000 MHz'lik bir RAM'i kendi hızında kullanmak gibi mi olur?

2x4 HyperX DDR4 2400 MHz belleklerimi voltaj arttırmadan stabil olarak 3000 MHz hızında kullanabiliyorum. Anakartım Gigabyte Z170X Gaming 7.

Bu bellekleri Userbenchmark sitesinde 3400 MHz hızında kullanan birini bile görmüştüm. Sanırsam çok riskli bir şey değil bellekleri overclock etmek ama siz yine ne olur ne olmaz çok zorlamayın. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı